Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ziraat Bankası Demirören’in Borcu için Açıklama Yaptı

Tartışmalara konu olan Demirören Holding borçları için Ziraat Bankası cephesinden açıklama geldi. Genel Müdür, 5 yıldır ödenmeyen borçlar için sorulan soruyu yanıtladı.
Ziraat Bankası Demirören’in Borcu için Açıklama Yaptı
Yorum

Aydın Doğan’ın basın kanallarını satın almak için Ziraat Bankası’ndan 2018 yılında aldığı 895 milyon dolarlık kredinin ağır bedeli Demirören Holding’i her geçen gün sarsmaya devam ediyor. Son yaşanan gelişmelerde borçları yüzünden İstiklal AVM’yi de kaybeden şirketin 5 yılın sonunda Ziraat Bankası’na olan borcunun tamamını ödemediği öğrenildi.

Demirören Holding’in, Doğan Medya Grubu’nu elde etmek için çektiği kredinin sadece yüzde 3,2’sini ödemesi tartışmaları alevlendirdi.

Konuyu gündeme taşıyan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ziraat Bankası’nın borcunu tahsil etmek için neden yıllarca beklediğini sorguladı.

Bankanın Genel Müdürü Alpaslan Çakar’a soru yönelten CHP’li Milletvekili, “Aksama yaşanması durumunda her türlü aksiyon hızlıca alınacaktır” cevabını aldı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü’nün yanıtını eleştiren Sertel, “Israrla yıllardır bu rezaleti açıklayamadılar şimdi de ‘aksiyon alacağız’ diyorlar. Gasp edilen kamu kaynaklarının hesabını soracağız” şeklinde çıkışta bulundu.

“Çiftçi Borcunu Ödeyemediğinde Elinden Traktörü Alınıyor”

Sertel, çiftçilere destekleme vermek için kurulan Ziraat Bankası’nın vatandaşlara gösterdiği tutum ile holding sahiplerine uyguladığı çifte standardı kıyaslayarak eleştirilerini şöyle sürdürdü:

“Çiftçi Ziraat Bankası’ndan kullandığı krediyi çeşitli sebeplerle ödeyemediği zaman onun traktörüne, tarlasına el koyan banka, Demirören’e gelince sus pus. Neden sus pus?”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu