Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenskiy: Tek Bir Devlet Tüm Dünyayı Yok Edemez

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, AB’nin 7. yaptırım paketinde Rusya’ya daha fazla baskı çağrısı yaparken, savaşın kazanılmasının tüm Avrupa’nın geleceğini etkileyeceğini söyledi.
Zelenskiy: Tek Bir Devlet Tüm Dünyayı Yok Edemez
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Viyana’da düzenlenen bir festivale video konferans yoluyla bağlandı. “4 Gamechager” isimli festivalde konuşan Zelenskiy, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik 7. yaptırım paketi, tahıl krizi olmak üzere birçok konuya değindi.

Avrupa’nın tahıl kriziyle birlikte doğacak gıda kıtlığına karşı harekete geçmesi gerektiğini, aksi takdirde çok ciddi bir göç hareketliliği yaşanacağını belirtti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sadede silahların dilinden anladığını ve diyalog kurmak istemediğini söyledi.

Bu kapsamda AB’nin devreye sokacağı 7. yaptırım paketine daha fazla destek verilmesi çağrısında bulundu. Bu savaşın AB içinde birliğin güçlenmesini sağladığını, savaş bittikten sonra da Ukrayna’nın Avrupa ailesine üye bir ülke olacağını sözlerine ekledi.

Sosyal medya hesabı Instagram üzerinden paylaşım yapan Ukrayna Devlet Başkanı, Rusya’ya atıfta bulunarak tek bir devletin tüm Avrupa’yı hatta dünyadaki yaşamı yok edemeyeceğini söyledi. Bu oyunun değişmesi gerektiğini ve Ukrayna’nın bu konuda gerekli adımları attığını dile getirdi.

“Tüm normal insanların barışçıl ve ilerici bir gelecek için umutlarının gerçekten gerçekleşebilmesi için Rusya’nın başlattığı bu savaşı kazanmak zorundayız.” diyen Zelenskiy oyunun ya Avrupa’nın lehine sonuçlanacağını ya da demokrasi ve özgürlük düşmanlarının kazanacağını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın