Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Uyarı: Medvedev Savaş Gerekçesini Buldu!

Rus diplomat Medvedev; Batı’nın casus, alınan önlemlerin ise düşmanca olduğunu vurgulayarak savaş söylemlerini yineledi.
Rusya’dan Uyarı: Medvedev Savaş Gerekçesini Buldu!
HABER GİRİŞ

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev bugün yaptığı açıklamada dikkat çekici cümleler kullandı. Medvedev; düşmanca alınan önlemleri uluslararası bir saldırı eylemi olarak nitelendirdi. “Casus belli!” diyerek bu durumu savaş gerekçesi olarak düşündüğünü aktardı.

Rus diplomat, bu hafta yaptığı bir diğer açıklamada gerilimi yine yükseltmişti. Kırım’ın 3. Dünya Savaşı sebebi olduğunu belirterek şu ifadelerle uyarıda bulunmuştu:

“Bizim için Kırım, Rusya’nın bir parçası. Bu sonsuza kadar böyle sürecek. Kırım’a herhangi bir taciz girişimi ülkemize karşı bir savaş ilanıdır.”

Bu konuşmalarından önce Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada Rusya-Ukrayna arasında süregelen savaş için yorumlarda bulunmuştu. Bu savaşın ülkeler arasında 3. Dünya Savaşı’na sebep olabileceğini düşünenlere “Bu duruma izin vermeyeceğiz” diyerek yanıt vermişti.

Ancak Rus diplomat; “Ülkemize bir saldırı olması durumunda, devletimizi tehdit eden her türlü saldırganlığı derhal ve süper güçlü bir yanıt verebileceğimizi hatırlatmak zorunda kalıyoruz” ifadeleriyle de savaşa açık kapı bırakmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bir zamanlar liberal olarak görülen eski Rusya Cumhurbaşkanı Medvedev, Batı’ya bir dizi sert suçlamada bulunarak savaşın en şahin savunucularından biri olarak ortaya çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın