Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Uyarı: Medvedev Savaş Gerekçesini Buldu!

Rus diplomat Medvedev; Batı’nın casus, alınan önlemlerin ise düşmanca olduğunu vurgulayarak savaş söylemlerini yineledi.
Rusya’dan Uyarı: Medvedev Savaş Gerekçesini Buldu!
HABER GİRİŞ

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev bugün yaptığı açıklamada dikkat çekici cümleler kullandı. Medvedev; düşmanca alınan önlemleri uluslararası bir saldırı eylemi olarak nitelendirdi. “Casus belli!” diyerek bu durumu savaş gerekçesi olarak düşündüğünü aktardı.

Rus diplomat, bu hafta yaptığı bir diğer açıklamada gerilimi yine yükseltmişti. Kırım’ın 3. Dünya Savaşı sebebi olduğunu belirterek şu ifadelerle uyarıda bulunmuştu:

“Bizim için Kırım, Rusya’nın bir parçası. Bu sonsuza kadar böyle sürecek. Kırım’a herhangi bir taciz girişimi ülkemize karşı bir savaş ilanıdır.”

Bu konuşmalarından önce Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada Rusya-Ukrayna arasında süregelen savaş için yorumlarda bulunmuştu. Bu savaşın ülkeler arasında 3. Dünya Savaşı’na sebep olabileceğini düşünenlere “Bu duruma izin vermeyeceğiz” diyerek yanıt vermişti.

Ancak Rus diplomat; “Ülkemize bir saldırı olması durumunda, devletimizi tehdit eden her türlü saldırganlığı derhal ve süper güçlü bir yanıt verebileceğimizi hatırlatmak zorunda kalıyoruz” ifadeleriyle de savaşa açık kapı bırakmıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bir zamanlar liberal olarak görülen eski Rusya Cumhurbaşkanı Medvedev, Batı’ya bir dizi sert suçlamada bulunarak savaşın en şahin savunucularından biri olarak ortaya çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.