Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya: 3. Dünya Savaşı’nın Çıkmasına İzin Vermeyeceğiz

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, ülkesine karşı tehdit oluşturan her türlü saldırıya yanıt vereceklerini söyledi.
Rusya: 3. Dünya Savaşı’nın Çıkmasına İzin Vermeyeceğiz
HABER GİRİŞ

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna topraklarında başlattığı saldırı üç ayı doldurmak üzere. Avrupa’nın 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana gördüğü en ciddi durum olan savaşta, aynı zamanda en büyük mülteci krizi de yaşanıyor.

Birçok hükümet bunun 3. Dünya Savaşı’na sebep olabileceğinden endişeli. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev ise Rusya’nın böyle bir savaşın çıkmasına izin vermeyeceğini söyledi. Fakat herhangi bir saldırıya uğraması durumunda çok güçlü bir şekilde karşılık vererek, saldırıları püskürtmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Rusya’yı tehdit eden her türlü saldırganlığa derhal yanıt vereceklerini söyleyen Medvedev, ülkesine yönelik yaptırımlara da değindi.

Açıklamasında “İthalat ikamesini artıracağız, özgün yerli çözümler sunacağız ve potansiyeli yüksek uzmanlar yetiştireceğiz. Büyük devlet kurumları ve özel şirketler, müşteri ve organizatör olarak bu işe dahil olmalıdır.” sözlerine yer verdi.

Ukrayna’dan Sonra Rusya’dan da Müzakere Açıklaması Geldi

TASS haber ajansının aktardığı bilgiye göre Rus müzakereci Leonid Slutsky Telegram’da yaptığı açıklamada Kiev tarafından başlatılan Rus-Ukrayna müzakerelerinin durduğunu ve herhangi bir şekilde yürütülmediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

ABD’nin müzakerelerin şu anda çıkmaza girmesine ve hiçbir formatta yürütülemiyor olmasına ciddi şekilde katkıda bulunduğunu belirtti.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak da bugün yaptığı açıklamada Rusya’nın değişiklikleri dikkate almaması nedeniyle savaşın sona erdirilmesine ilişkin heyetler arası müzakere sürecinin askıya alındığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.