Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenskiy ile Sunak Görüştü: Ukrayna’ya Drone Desteği

İngiltere, Ukrayna’nın kendisini daha iyi savunabilmesi için yaz aylarında ülkedeki pilotları eğitmeye başlayacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Zelenskiy ile Sunak Görüştü: Ukrayna’ya Drone Desteği
HABER GİRİŞ

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Buckinghamshire’da bulunan başbakanlığın özel konutu Chequers’da bir araya geldi. Söz konusu görüşmeyi İngiltere başkanlık ofisinden bir sözcü bildirdi.

İngiltere’nin Ukrayna’ya sağlayacağı ilave hava savunma füzeleri ve insansız hava araçlarını da içeren yeni destek paketine değinen Sunak’ın, “Bu destek, geçen hafta İngiltere’nin Ukrayna’ya uzun menzilli seyir füzeleri sağlayan ilk ülke olduğunun teyit edilmesine dayanıyor.” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Ukrayna’nın adil ve kalıcı bir barışı güvence altına alması için İngiltere’nin desteğe devam edeceğini söyleyerek, desteğin uzun vadeli güvenlik yardımı sağladığına işaret edildi.

Sunak’ın ilerleyen günlerde Avrupa Konseyi ve G7 Zirvelerinde dünya liderleriyle yapacağı görüşmeler kapsamında Ukrayna’ya küresel desteğin sürdürülmesinin önemine vurgu yapacağı belirtildi.

İngiltere Rus Kuvvetlerine Karşı Öngörülen Askeri Takviyeyi Destekleyecek

Ziyarete ilişkin yapılan açıklamada İngiltere’nin, Ukrayna’ya yüzlerce hava savunma füzesi ve 200 kilometre mesafenin üzerinde menzile sahip yüzlerce yeni uzun menzilli saldırı dronu dahil daha fazla insansız hava sistemi tedarik edeceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu teçhizatın Ukrayna’nın gelecek aylardaki Rus kuvvetlerine karşı öngörülen askeri takviyesini destekleyeceği ileri sürüldü.

İngiltere’nin, Ukrayna’nın kendisini daha iyi savunabilmeleri için yaz aylarında ülkedeki pilotları eğitmeye başlayacağı da açıklandı. 2023 yılı yaz döneminde Ukraynalı pilotların temel eğitim almaları için bir başlangıç uçuşu aşamasına başlanılacağı kaydedildi.

Bahsi geçen eğitimin Ukraynalılara farklı türde bir hava aracında uygulayabilecekleri pilotluk becerileri kazandırmak için verileceği aktarıldı. Eğitimin İngiliz pilotlar tarafından kullanılan bir program üzerinden uyarlanacağına dikkat çekildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.