Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zedur Enerji’den SPK’ya 1 Milyar TL Üzerinde Sermaye Tavanı Talebi

Yılı kapasite artışı hamleleriyle kapatan Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş., 2024’te de benzer girişimleri sürdürüyor. Şirket, SPK başvurusunu duyurdu.
Zedur Enerji’den SPK’ya 1 Milyar TL Üzerinde Sermaye Tavanı Talebi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın sonuna doğru önce üretim kapasitesini artıran sonra da yüzde 599 oranında bedelli sermaye artırımı kararı alan Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’den şimdi de sermaye tavanını yükseltme hamlesi geldi.

Kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirimde bulunan şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yaptığı açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunduğunu paylaştı.

Açıklamada, şirketin 200.000.000 TL olan mevcut kayıtlı sermaye tavanı tutarını 1.250.000.000 TL’ye çıkarma talebinde bulunduğu kaydedildi.

Ayrıca şirketin kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 2024-2028 yılları arasında 5 seneliğine uzatılması için de SPK’ya bugün başvuruda bulunulduğu bildirildi.

Zedur Enerji Hisse 10.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

ZEDUR hisse koduyla işlem gören hisseler, borsada dalgalı seyir yaşayanlardan oldu. Geçen yıl temettü dağıtımına çıkmayan şirket, borsada yatırımcısına sunduğu primi de sınırlı tuttu.

GCM Yatırım Banner

En yüksek seviyeyi 113,5 TL ile 5 ay önce gören hisseler ilerleyen günlerde 70 TL seviyelerini destek aldı. TSİ 14.27 itibarıyla sınırlı bir yükselişle pozitif bölgede yer alan ZEDUR, 73,6 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.