Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden SPK’ya Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu

Zedur Enerji yüzde 599 oranında bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar şöyle…
Enerji Şirketinden SPK’ya Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu
HABER GİRİŞ

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZEDUR) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bedelsiz sermaye artırımına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığının bilgisi verildi.

Zedur Enerji, yönetim kurulu tarafından yüzde 599 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını belirtti. KAP’a gönderilen bildirimde, şirket sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 25.000.000 TL ‘den 174.750.000 TL ‘ye yüzde 599 oranından bedelsiz artırımına ilişkin 27.12.2023 tarihinde yönetim kurulu kararı alındığı vurgulandı.

Açıklamanın devamında, “Esas Sözleşmenin “Sermaye ve Sermaye Artırımı” başlıklı 6 no’lu maddesinin ekli tadil tasarısında belirtildiği şekilde değiştirilmesi için uygun görüş alınması ve ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması hususunda 28.12.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

ZEDUR saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket bu ay 2022 dönemi kar dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulunmuş ve temettü dağıtmama kararı almıştı. ZEDUR hisseleri son günlerde yatay aralıkta seyrediyor. Ağustos ayında 113,5 TL’ye çıkarak tarihi rekorunu kıran hisse senedi, bugün itibarıyla 76 TL seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.