Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Yatırımcılara Temettü Sürprizi Yok!

Zedur Enerji bugün KAP üzerinden 2022 dönemi kâr dağıtımına ilişkin aldığı kararı açıkladı. Şirket kararının ayrıntıları haberin içerisinde yer alıyor;
Enerji Şirketinden Yatırımcılara Temettü Sürprizi Yok!
HABER GİRİŞ

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Zedur A.Ş. 2022 Yılı Hesap Dönemi Yönetim Kurulu Kar Payı Dağıtım Teklifi Genel Kurul sonucu hakkında bilgi verdi.

Zedur Enerji bugünkü toplantısında, 15 Kasım 2023’te aldığı kâr dağıtmama kararının oy birliğiyle kabul edildiğine işaret etti.

Şirket hissedarlarına temettü dağıtmama kararı alarak, 2022 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolara göre net dönem kârının 35.603.179,00 TL olduğu bildirildi.

Söz konusu miktardan iştirak satış kârı düşüldükten sonra genel kanuni yedek akçe ayrılarak oluşan tutardan, geçmiş yıllar zararları da indirilerek net dağıtılabilir dönem kârı matrahının oluşmadığı belirtildi.

Zedur Enerji KAP Temettü Açıklaması
KAYNAK: KAP

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) düzenlemelerine uygun olarak dağıtılabilir net dönem kârının oluşmadığı vurgulandı. Geçmiş yıllar zararlarının, SPK Haftalık Bülteni’nde ilan edilen Kar Payı Rehberi’ne göre hesaplandığı da kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

ÇAĞ 1 Yapı İnşaat Turizm Madencilik Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye ait hisselerin satışından oluşan iştirak hissesi satış kârındaki yüzde 75 istisnadan yararlanılarak satış kazanç istisnası olan 5.940.000,00 TL 1 Ocak 2022-31 Aralık 2022 hesap dönemi net dağıtılabilir dönem kârı hesaplamasına dahil edilmediği aktarıldı.

Söz konusu tutarın, pasifte “özel bir fon” hesabına alındığına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.