Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 600’ü Aşan Bedelsiz Kararıyla Hisseler Derin Uykudan Uyandı

Düşüş eğilimiyle yıllık primini eksiye düşüren CANTE payları için şirketten devasa bedelsiz artırımı kararı geldi hisseler canlandı.
Yüzde 600’ü Aşan Bedelsiz Kararıyla Hisseler Derin Uykudan Uyandı
HABER GİRİŞ

Yakın zamanda paylaştığı enflasyon muhasebesinde sağlıklı görünen bilançosuna rağmen büyük çapta kâr kaybı yaşadığını duyuran Çan2 Termik A.Ş.’den bedelsiz kararı geldi.

Sermaye artırımı işlemlerine ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşan şirket, yüzde 600’ü aşan oranda bedelsiz sermaye artışı yapılacağını duyurdu.

Açıklamada, toplamda 6.061.883.097,43 TL’nin iç kaynaklardan karşılanacak şekilde yüzde 646,17566 oranında bedelsiz sermaye artışı yapılacağı ve sermayenin 7.000.000.000 TL’ye artırılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bugün başvuru yapıldığı bildirildi.

CANTE Hisse 02.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerji şirketinin bedelsiz sermaye artışına gitme kararını paylaştığı günde CANTE kodlu hisseler yükselişte kayda geçti.

Uzun zamandır düşüşte olan ve yıllık primi eksi yazan hisseler bugün derin uykudan uyandı. CANTE yazım anında yüzde 4’ün üzerinde artıda 18,4 lira seviyesinde kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın