Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 55 Kar Açıklayan Şirketten Temettü Duyurusu Geldi!

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., haftanın son işlem gününde yaptığı KAP duyurusuyla kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 55 Kar Açıklayan Şirketten Temettü Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ

Araç üstü ekipman sektöründeki faaliyetlerinin yanı sıra zırhlı kara araçları üreticisi olarak savunma sanayinde boy gösteren Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün gerçekleştirdiği Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde temettü kararını açıkladı.

KATMR’den Temettü Kararı Duyurusu

Borsa İstanbul’da KATMR koduyla işlem görmekte olan şirket “Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim” başlıklı KAP açıklamasıyla yatırımcılarını bilgilendirdi.

Açıklamada, yönetim kurulunun, şirket stratejisi ve yatırım politikası dikkate alınarak dağıtılabilecek karın olağanüstü yedek akçe hesaplarına aktarılması ve kar dağıtımı yapılmaması teklifinin Genel Kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Yasal kayıtlara göre hazırlanmış mali tablolarda net dönem karının 112.254.101 TL olup bu rakamdan Ar-Ge indirimi tutarının yüzde 2’si kadar 2.058.440 TL girişim sermayesi fonu ayrıldığı belirtildi.

Konsolide finansal raporlarda yer alan net dönem karının 82.647.924 TL olup, ana ortaklığa ait net dönem karının ise 82.568.385 TL olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimin sonuç kısmında ise şu ifadelere yer verildi:

“2022 yılı hesap sonuçları ile ilgili olarak söz konusu net kardan yasal kayıtlara göre yüzde 5 oranında 2.702.083 TL tutarında kanuni yedek akçe ayrılarak, kalan 72.554.198 TL’nin şirket stratejimiz ve yatırım politikamız dikkate alınarak olağanüstü yedek akçe hesaplarına aktarılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Şirket, bu ayın başlarında, 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu açıklarken yılın ilk dokuz aylık döneminde toplam 97.688.432 TL net kar açıklamıştı. Şirketin net karı, önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 55 artış göstermişti.

KATMR Hisseleri Ne Durumda?

KATMR hisseleri, haftanın son işlem gününde haber yazımı itibarıyla yüzde 1,3’lük yükselişle 2,34 TL‘den işlem görüyor.

Katmerciler Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 1,3 getiri sağlarken, aylıkta ise yüzde 12,6 oranında kırmızı yakmış durumda. KATMR’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 3,3 oranında kazanç sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.