Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 300 Kazandıran Kuzey Boru’nun Tavan Serüveni Son Buldu

Borsanın zayıfladığı günlerde halka arz olarak şansız bir başlangıç yapan Kuzey Boru, tavan serisiyle okları üzerine çekti. Tedbir ve devre kesiciler art arda geldi.
Yüzde 300 Kazandıran Kuzey Boru’nun Tavan Serüveni Son Buldu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 2023’ü kan kaybıyla kapatırken Aralık ayında halka arz olan ve yeni yılda kırmızı mumlara karşı koyarak tavan serisini haftalara yayan Kuzey Boru A.Ş hisseleri (KBORU) gündem olmaya devam ediyor.

Bu ay yüzde 300’e yakın artışıyla dikkat çeken hisselere dün gelen bir ay süreli emir paketi tedbiri şirket için borsada işleri tersine çevirdi.

Payları, bugün başlayan işlemlerden Şubat ayının sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek KBORU, açılıştaki tavana koşan performansını kaybetti.

Ocak ayının son günü açılışta yüzde 7 artıda kayda geçtikten sonra iki kere devre kesici uygulanan hisseler tabana düştü.

Bir buçuk ayda 36,20 TL’den 184,4 TL’ye çıkan KBORU için mevcutta uygulamada olan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirlerine eklenen emir paketi kısıtlaması hisseleri bir günde 151,1 TL’ye çekti.

GCM Yatırım Banner
Kuzey Boru Hisse 31.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sektöründe aldığı işlerle de öne çıkan Kuzey Boru, 11 Ocak günü 3 yeni sözleşme aldığını duyurduktan sonra 25 Ocak tarihinde 121 milyon TL’lik satış sözleşmesini paylaşmıştı.

Halka arzına 3,4 milyon yatırımcı çeken Kuzey Boru, arz serisini üç gün ile sınırlı tuttuktan sonra yeni yılda kayıplarını silmeye odaklanmış, son bir haftada yüzde 40’ın üzerinde artış yaşamıştı. Aralıksız 8 gündür tavandan işlem gören hisseler bugünkü çarpıcı düşüşüyle tabana giderek 151,1 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın