Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fiyatını Katlamaya Devam Eden Halka Arz Hisseden Yeni Sözleşme!

Hissesinin son dönemdeki yükselişi dikkat çeken Kuzey Boru A.Ş., bugünkü KAP bildiriminde yeni satış sözleşmelerini duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Fiyatını Katlamaya Devam Eden Halka Arz Hisseden Yeni Sözleşme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aralık 2023’te halka arz olarak Borsa İstanbul’a katılan son şirketlerden biri olan Kuzey Boru A.Ş., son zamanlarda hissesindeki yükseliş serisi ile dikkat çekiyor. Yeni yılla birlikte şirketin ihale zaferi ve yeni iş ilişkisi duyuruları da art arda gelmeye devam ediyor.

Borsada KBORU koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde satış sözleşmelerini içeren yeni iş ilişkisinin detaylarını paylaştı.

Açıklamada, şirketin bugün itibarıyla “Altyapı HDPE100 ve Koruge Boru” ürün grubunda toplam 121 milyon 517 bin 064 TL tutarında çeşitli satış sözleşmelerini imzaladığı bilgisi verildi.

Koruge Boru Alımı çerçevesinde Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü Antalya-Aksu İlçesi Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Atıksu ve Yağmursuyu Altyapı İşi ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü Asat3/W10 Döşeme Altı Bölgesinde Kanalizasyon Şebeke Hattı sözleşmelerinin imzalandığı belirtildi.

HDPE 100 Boru Alımı kapsamında ise DSİ 19.Bölge Müdürlüğü Sivas Yıldızeli Çakraz Regülatörü Sulaması Yapım İşi, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İzsu) Kiraz İlçesi İçmesuyu Şebeke İnşaatı İşi, DSİ 21.Bölge Müdürlüğü Muğla Menteşe Gazeller Sulaması İşi ile DSİ 22.Bölge Müdürlüğü Gümüşhane-Şiran Karatepe Göleti ve Ceviz Göleti Sulaması İşi’ne ilişkin sözleşmelerin imzalandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamanın devamında, sözleşme bedellerinin tamamının tahsil edilmiş olup 2022 yılı hasılata oranının yüzde 15,42 oranında olduğu kaydedildi.

Şirket, bu hafta yaptığı bir diğer KAP bildiriminde “Ereğli-İvriz Sağ Sahil Sulaması Yenileme HDPE Boru Temini 4. Kısım” konulu ihale sürecinde en avantajlı fiyatın verildiği ve ihalede 1. olunduğu bilgisini vermişti. İhale baz bedelinin 120 milyon 853 bin 766 TL tutarında olduğu ifade edilmişti.

KBORU Hisselerinin Yükselişi Durmuyor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,98 değer kazanarak 8.169,89 puandan tamamlarken KBORU hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş serisini sürdürdü.

7-8 Aralık tarihlerinde 36,20 TL’den talep toplayan ve toplam halka arz büyüklüğü 868.800.000 TL olarak gerçekleşen şirketin hisselerinin değeri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 9,9‘luk yükselişle 126 TL seviyesine çıktı.

KBORU Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KBORU, haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 47,9 ve yüzde 167,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.