Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselişte Olan Boru Şirketi 3 Yeni Anlaşmayı İmzaladı!

Halka arz furyasına geçen yılın son ayında katılan Kuzey Boru A.Ş., 3 yeni anlaşmasını duyurdu. Şirketin hisseleri yükseliş trendini sürdürüyor. Detaylar haberde...
Hisseleri Yükselişte Olan Boru Şirketi 3 Yeni Anlaşmayı İmzaladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son ayında halka arz olan Kuzey Boru A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacak yeni iş anlaşmalarını açıkladı.

Boru şirketi, Güney Kore’de yerleşik firma olan Ssanyong Engineering & Construction Co ile Ekvatoral Gine, Mongomo Köylerinin, İçme suyu ve Sanitasyon Sistemi Projesi kapsamında anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşmanın 346 bin 817 euro  olduğu açıklandı. Anlaşmanın TL karşılığı TCMB’nin satış kuru baz alındığında 11 milyon 369 bin 667 TL olarak kayda geçti.

İtalya’da yerleşik bir firma ile NATO Projesi kapsamında askeri üs altyapısı kapsamında 400 bin 009 euroluk anlaşmaya imza attığını duyurdu.  Anlaşmanın tutarı TCMB satış kuru baz alındığında 13 milyon 113 bin 455 TL olarak kayda geçti.

Kuzey Boru bu anlaşmaların yanında yurt içinde yerleşik bir firma ile 28 milyon 453 bin 800 TL’lik anlaşma imzaladığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan sözleşmenin tamamının 2022 yılı hasılat oranının yüzde 6,71 olduğu kayda geçti.

Şirketin borsada (KBORU) hisselerine göz atacak olursak, Aralık 2023’te 36,20 TL’den halka arz oldu. Geçen yılı 42,10 TL’den kapatan hisseler, 2024’e artış seyrinde girdi.

Yükseliş trendini devam ettiren hisseler 62,45 TL’yi gördü. KBORU hisseleri dün kapanışı 55,45 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.