Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 265 Yükselen Hisselere Güç Katacak Yeni Duyuru

KAP üzerinden açıklama yapan Gersan Elektrik, Zonguldak’ta bulunan fabrikasına yapacağı yatırımın ve yeni sözleşmesinin detaylarını açıkladı. İşte detaylar;
Yüzde 265 Yükselen Hisselere Güç Katacak Yeni Duyuru
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi (GEREL), 1 Mart tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Zonguldak’ta yapılacak modernizasyon, tevsi yatırımı hakkında ve yeni anlaşmasıyla ilgili detayları paylaştı.

Şirket, yatırım teşvik belgesi kapsamında Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde mevcut fabrikasının bulunduğu Organize Sanayi Bölgesinde mevcut üretim tesisine modernizasyon ve tevsi yatırım yapılmasına karar verildiğini belirtti.

Belge kapsamında yapılan bu yatırımda KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, faiz desteği ve sağlanan sair desteklerden yararlanılacağı ifade edildi.

Şirket, makine – teçhizat yatırımı 77.503.550 TL ve diğer harcamaların 6.996.450 TL olmak üzere toplam yatırımının 84.500.000 TL olduğunu duyurdu.

Yeni Sözleşme

Gersan Elektrik, KAP üzerinden yaptığı bir diğer açıklamada, G-Charge Elektrikli araç şarj istasyonu ünitelerinin ve ilgili Pablo ile parçalarının Teknosa Mağazaları ve Şubelerinde satışı ve pazarlanması ile ilgili olarak DD İnternet ve E-Ticaret Hizmetleri ile iş birliği ve satın alma sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Anlaşma çerçevesinde G-Charge ürünlerinin Teknosa Mağazaları ve Şubelerinde satışa başlanacağı belirtildi.

Paylar Satıldı

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Kardeş, 01.03.202 tarihinde 8.787.848 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemle birlikte Yüksek Kardeş’in şirket sermayesinde payları yüzde 2,5 sınırına ulaştı.

Söz konusu pay satış işlemi, hissenin negatif performans sergilemesinde etkili oldu.

Yüzde 265 Yükselen Hisselere Güç Katacak Yeni Duyuru Kaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 21,8 TL’den tamamlayan GEREL, 26 – 29 Şubat tarihleri arasında 3 gün boyunca tavan oldu ve 37,8 TL seviyesine kadar yükseldi. Bu noktada tutunamayan hisse, 1 Mart saat 16.50 itibarıyla yüzde 5,4 düşüşle 32,6 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 25, aylık yüzde 42 ve yıllık yüzde 265 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın