Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 222 Kazandıran Şirketin Dev Sözleşmesi Heyecan Yarattı!

Son dönemdeki yurt içi ve yurt dışı iş ilişkileriyle dikkat çeken Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. kazandığı büyük çaplı ihalenin detaylarını paylaştı. Detaylar;
Yüzde 222 Kazandıran Şirketin Dev Sözleşmesi Heyecan Yarattı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren bir şirket olan Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., yurt dışı iş ilişkilerinin yanı sıra son dönemde yurt içinde kazanmış olduğu önemli ihalelerle de yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı ihale sonucunda imzalan sözleşmenin detayları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Bilişim Sistemleri Yazılım Geliştirme, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti işi kapsamında açılan ihaleye en uygun teklifin verildiği ve iş sözleşmesinin imzalandığı belirtildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan anlaşmanın tutarının ise 217 milyon 500 bin TL olduğu bilgisi verildi.

29 personel istihdamıyla gerçekleştirilecek olan projenin kapsamı içinde Bakanlık görev alanı kapsamındaki faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için Bakanlık birimlerinin sundukları hizmetlere göre ihtiyaç duyulan yeni yazılımların geliştirilmesi ile var olan uygulamaların,sistemlerin, yazılımların güncel ihtiyaçlar çerçevesinde tek merkezden dijital dönüşümünün sağlanmasının bulunduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca uygulamaların ihtiyaç duyacağı raporlar için Bakanlık Karar Destek Sistemi üzerinden raporlamanın sağlanması ile Bakanlık birimlerine ait hizmetlerin E-Devlet kapısına entegrasyonunun sağlanmasının da iş kapsamı içinde olduğu belirtildi.

Şirket, yeni yılın ilk günlerinde TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile “Bilgi Teknolojileri Danışmanlık ve Destek Hizmet Alımı” işi kapsamında gerçekleştirlen sözleşmenin detaylarını da duyurmuştu.

ARDYZ Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,49 değer artışıyla 7.818,89 puandan tamamlarken ARDYZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Son dönemde yurt dışında özellikle Özbekistan’da gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çeken şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,3’lük düşüşle 31,9 TL seviyesinde işlem görüyor.

ARD Bilişim Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Büyük çaplı sözleşmesi sonrasında yarınki fiyat hareketleri merakla beklenen ARDYZ hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 22,5, yüzde 24,9 ve yüzde 222,3 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.