Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Bilişim Şirketi Yeni Yurt Dışı Sözleşmesini Duyurdu!

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., yaptığı KAP bildirimiyle Özbekistan'daki işlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Detaylar haberin devamında;
Borsadaki Bilişim Şirketi Yeni Yurt Dışı Sözleşmesini Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., bağlı ortaklığı aracılığıyla yurt dışındaki iş ilişkilerini geliştirmeyi sürdürüyor.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem görmekte olan şirket, 28 Aralık’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde Özbekistan Cumhuriyeti’nde kırmızı ışık ve hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve işletilmesi işine yönelik detaylar sundu.

Şirketin Özbekistan’da yer alan yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardtech Informatics‘in, ülkenin 3 kavşak noktasında kırmızı ışık ihlal tespit sistemi ve 1 noktada hız ihlal tespit sisteminin (EDS) kurulması ve gelir paylaşımı modeli ile işletilmesi işini, Arpanet firmasından imzalanan sözleşme ile devraldığı bilgisi verildi.

Söz konusu işlerin ülkenin Semerkant bölgesinde yer alan Istihan şehrinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Ayrıca yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etkilerinin olacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bir önceki günkü KAP bildiriminde, Ardtech Informatics‘in, Özbekistan’ın Guzar şehrinin dört noktasında hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve gelir paylaşımı modeli ile işletilmesi işini, ABL-Soft firmasından imzalanan sözleşme ile devraldığı bilgisi verilmişti.

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., Kasım ayı içinde 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP’ta yatırımcılarla paylaşmıştı. Şirketin, yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karının, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 153’lük artış göstermesi dikkat çekmişti.

ARDYZ Hisseleri Güçlü Yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,87 değer artışıyla 7.396,34 puandan tamamlarken endeksle paralel hareket eden şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 8,7’lik yükselişle 24,7 TL seviyesine fırladı.

ARD Bilişim Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ARDYZ, haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 5,1 ve yüzde 9,6 oranında zarar ettirmiş görünüyor. Hisseler yıllık bazda ise yüzde 139,4 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.