Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Bilişim Şirketi Özbekistan’da Yeni İşlerle Büyüyor!

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., yaptığı KAP bildirimiyle bu ay içinde Özbekistan ile yeni bir iş ilişkisini daha duyurmuş oldu. Detaylar haberin devamında;
Borsadaki O Bilişim Şirketi Özbekistan’da Yeni İşlerle Büyüyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lojistik, finans, sağlık, hukuk ve siber güvenlik gibi pek çok farklı sektörün ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., bağlı ortaklığı aracılığıyla yurt dışındaki iş ilişkilerini geliştirmeyi sürdürüyor.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem görmekte olan şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde Özbekistan Cumhuriyeti’nde hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve işletilmesi işine yönelik detaylar sundu.

Şirketin Özbekistan’da yer alan yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardtech Informatics‘in, ülkenin dört noktasında hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve gelir paylaşımı modeli ile işletilmesi işini, ABL-Soft firmasından imzalanan sözleşme ile devraldığı bilgisi verildi.

Söz konusu işlerin ülkenin Kaşkaderya bölgesinde yer alan Guzar şehrinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Ayrıca yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etkilerinin olacağı belirtildi.

Şimdi Kayıt Olun

Geçmiş dönemlerde yüzde 194 bedelli sermaye artırımı başvurusuyla tartışma yaratıp gündem olan bilişim şirketinin bağlı ortaklığının, bu ay içinde Beruni şehrinde üç kavşak noktasında kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, iki noktada hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve gelir paylaşımı modeli ile işletilmesi işini de devraldığı duyurulmuştu.

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., Kasım ayı içinde 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP’ta yatırımılarla paylaşmıştı. Şirketin, yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karının, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 153’lük artış göstermesi dikkat çekmişti.

ARDYZ Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,53 değer kaybıyla tamamlarken endeksle paralel hareket eden şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 1,2’lik düşüşle 22,7 TL seviyesine geriledi.

ARD Bilişim Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ARDYZ haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 7,2 ve yüzde 13,1 oranında zarar ettirmiş görünüyor. Hisseler yıllık bazda ise yüzde 115,6 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.