Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ard Bilişim Yatırımcının Olumsuz Tepkisine Şaşırdı

Ard Bilişim, yüzde 194 bedelli sermaye artırımı başvurusuyla tartışma yaratırken şirket başkanı yatırımcı tepkisine şaşırdıklarını söyledi. İşte detaylar;
Ard Bilişim Yatırımcının Olumsuz Tepkisine Şaşırdı
HABER GİRİŞ

Ard Grup Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi (ARDYZ) yüzde 194 oranında bedelli sermaye artırımı başvurusuyla gündemde yer tutmaya devam ediyor. ARDYZ etiketi Twitter’da da büyük yer tutarken şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş, Bloomberg HT’de Güzem Yılmaz Ertem’e yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

Sunucu Güzem Yılmaz Ertem, Ödemiş’e son kurul toplantısında yüzde 194 sermaye artırımı kararı alınmadığını hatırlatarak bunun yatırımcı nezdinde neden tepkiye neden olduğunu sordu.

Ödemiş, bugüne kadarki tüm çalışmaların ve kararların şirketin daha büyümesi, gelecekte daha iyi bir noktaya gelmesi amacı taşıdığını söyledi. “Yaptığımız yatırımlar yerini fazlasıyla buldu” diyen Ödemiş, aynı şekilde devam ettiğini aktardı.

Sermayesinin 330 milyon TL artırılarak 500 milyona çıkarılmasına ilişkin olarak 2022 yılında yapmayı düşündükleri yatırımların finansman ihtiyacını gerekçe gösterdi.

“Borçluluğumuz yok, karlılığımız yüksek, kasada ciddi bir nakitimiz var ancak bunlar zaten süreklilik devam ettiren ve yaptığımız yatırımların karşılığına ancak denk geliyor” dedi.

GCM Yatırım Banner

Fonu, finansal teknoloji yatırımları, yeni Ar-GE merkezleri, şirket satın alma yatırımları gibi birçok alanda kullanmayı planladıklarını ekledi.

Yatırımcı güvenini nasıl telafi edecekleri yönünde soruya; şimdiye dek yatırımcıya hep güven telkin ettiklerini söyledi. “Yatırımcımızın bu kadar olumsuz tepki vereceğini beklemiyorduk ve yönetim kurulu olarak şok olduk” diyen Ödemiş, iyi bir şey yapmaya çalıştıklarının üzerini çizdi. Yatırımcı güveninin terse dönmesi hakkında “beklemediğimiz bir tabloydu” diyen Ödemiş, şöyle devam etti:

“Yatırımcı güvenini tekrar toplama konusunda 2022’nin bizim yılımız olacağını düşünüyorum.”

2021’de de 2020’de de iyi işler yaptıklarını, ARDYZ hisselerinin geldiği noktanın belli olduğunu söyledi. Büyük işler yapabilmek için büyük finansallar gerektiğini belirten Ödemiş, tek amaçlarının yatırım yapıp şirketi büyütmek olduğunu savundu.

ARDYZ Hisseleri
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Ard Bilişim Bedelli Sermaye Artırımı Hamlesiyle Şaşırttı

Dün akşam saatlerinde şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Ard Bilişim’in 500.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde olmak üzere 170.000.000 TL nominal değerli çıkarılmış sermayesinin 330.000.000 TL tutarında arttırılarak 500.000.000 TL’ye çıkartılmasına karar verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.