Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜRKSAT Zaferiyle Ard Grup Hissesi Güçlendi

Ard Grup Bilişim Teknolojileri bugün KAP üzerinden TÜRKSAT ihalesini duyurmasının ardından hissesinde dikkat çekici artış kaydedildi. Detaylar haberde;
TÜRKSAT Zaferiyle Ard Grup Hissesi Güçlendi
HABER GİRİŞ

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sonucunda sözleşme imzalanması hakkında bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile ihale sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Ve Destek Hizmet Alımı işi kapsamında 26 personel istihdamıyla ilgili proje için 7 Aralık 2023’teki ihaleye en uygun teklifi Ard Grup olarak verdiklerine işaret etti.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık yüzde 159,32 oranında kazandırdı. Hisse bugün TSİ 11.46 itibarıyla yüzde 5,67 oranında artışla 27,56 liradan işlem gördü.

Ard Grup Bilişim Teknolojileri hissesi aylık yüzde 8,62, haftalıksa yüzde 16,57 oranında yükseliş gösterdi.

Paratic Piyasalar Ard Bilişim Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzaladığı projeye ilişkin, şu detaylar verildi;

GCM Yatırım Banner

“Kurum bünyesinde devam eden e-Devlet hizmetleri kapsamında, kurumun ihtiyaç duyduğu yazılım projelerinin hayata geçirilmesi, mevcut yazılımların güncel teknolojilerle yeniden geliştirilmesi, ilgili yazılımların donanım, network, yardım masası, iletişim merkezi ve siber güvenlik altyapısının kurulması ve işletilmesi.”

Ard Grup Bilişim Teknolojileri KAP üzerinden, en uygun teklif ile sözleşme davetine müteakip 29 Aralık 2023’te TÜRKSAT ile 26 milyon 823 bin 129 liralık (KDV Hariç) bedel ile ihale sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.