Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yurda Yerleşemeyen Öğrencilere Ankara’dan Çözüm Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, KYK yurtlarına yerleşemeyen üniversite öğrencileri için geçici barınma hizmeti sunacak. Detaylar haberde;
Yurda Yerleşemeyen Öğrencilere Ankara’dan Çözüm Geldi
Yorum

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları için yapılan başvuru sonuçları bugün açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK yurt başvurularının rekor düzeyde olduğunu, ilk yerleştirmede yüzde 80’lik karşılama oranının sağlandığını açıklamıştı. Ancak okulların açılmasına az bir zaman kala açıkta kalan öğrencilerin barınma sorunu bu yıl da soru işareti yarattı.

Bakan Kasapoğlu, yurda yerleşemeyen gençler ve aileleri için endişe edilecek bir durumun olmadığını, 3 kere daha yerleştirme yapılacağını söylemişti. Yedek yerleştirmeler yapılana kadar açıkta kalan öğrencilerin nerede barınacağına ilişkin açıklama yapılmadı.

Yeni eğitim döneminde özel yurt ve ev kiralarındaki yüksek ücretleri karşılayamayacak durumda olan öğrenciler için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) çözümü geçici barınma hizmeti sağlamak oldu.

Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda barınma sorunu yaşayan öğrencilere çağrı yaptı.

Yavaş, sosyal medyadan yaptığı çağrıda, “KYK yurtlarına başvurup da açıkta kalan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlatları kendilerini yalnız hissetmesin. Yurtlarımızda misafir değil, ev sahibi sizlersiniz” dedi.

KYK başvurusu yapıp yurda yerleşemeyen üniversite öğrencilerinin yurt imkanından faydalanması için başvuracağı internet adresini paylaştı.

Öğrenciler başvurularını internet üzerinden yapabilecek. KYK yurtlarında kalmaya hak kazanmış öğrencilerin ise başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu