Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yunanistan’dan Skandal Eylem! “Türk Köylerinde Yunan Jetleri”

Yunanistan Türkiye'ye karşı provokatif eylemlerine devam ediyor. En son Türk köylerinde gerçekleştirdiği hamle büyük tepkilere neden oldu. Detaylar haberde...
Yunanistan’dan Skandal Eylem! “Türk Köylerinde Yunan Jetleri”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye-Yunanistan arsındaki gerilim hız kesmeden devam ederken Yunanistan’dan kriz yaratacak hamleler geliyor. Türkiye sınırlarında provokasyonlar gerçekleştiriyor.

Yunanistan ABD ile yapılan anlaşma doğrultusunda tatbikatlar yapıyor.

Yunan Jetleri Türk Köylerinde Alçak Uçuş Gerçekleştirdi

İskeçte’deki Türk köylerinde yaşan kişiler tarafından kaydedilen görüntülerde Yunan jetlerinin köylerde alçak uçuş gerçekleştirdiği görüldü.

Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait F-16’ların Türk köylerinde tatbikat gerçekleştirmesi Atina yönetiminin son hamlesi oldu.
Eylemin Yunanistan’ın Olimpik 2022 tatbikatı planı çerçevesinde gerçekleştirildiği ifade edildi. Yunan tarafından gelen bu hamle ile ilgili Türk yetkililerden henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yunanistan Daha Öncede Türk Gemilerine Taciz Ateşinde Bulunmuştu

Yunanistan daha öncelerde de Bozcaada açıklarında Türk gemilerine taciz ateşinde bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

ABD geçtiğimiz Eylül ayında Yunanistan’a askeri araç hibe etmişti. Yunanlar bu araçları Midilli ve Sisam Adasına sevkiyatını yapmıştı.

Türkiye ABD’nin bu hareketine tepki gösterirken ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Türkiye ve Yunanistan arasında herhangi bir taraf tutmadıklarını bildirdi. İki ülke arasındaki dengeyi gözettiklerini söyledi.

Yunanistan ile karşılıklı iyi komşu ilişkileri çerçevesinde üçüncü tarafların karışmadan sorunların halledilmesi gerektiğini açıklamalarında vurgulayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, en son Türkiye’nin oldubittiye meydan vermeyeceğini dile getirdi.

Akar, Türkiye’nin kimse için tehdit olmadığını güvenli bir müttefik olduğunu belirtti. Gayretlerinin barışı ve istikrarı sağlamak olduğunu bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.