Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yumaklı Duyurdu: TMO Bu Yıl Rekor Miktarda Ürün Aldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu yıl içinde TMO tarafından alınan ürün miktarının tüm zamanların en yükseğini gördüğünü söyledi.
Yumaklı Duyurdu: TMO Bu Yıl Rekor Miktarda Ürün Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) ürün alım miktarına ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Yumaklı, 2023 yılında TMO tarafından alınan ürün miktarının 10 milyon tonu geçtiğini söyledi.

Bu alım miktarı ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğünü belirten Yumaklı, üreticilere yapılan ödemeler hakkında da açıklamada bulundu.

Bakan Yumaklı konuyla ilgili “Bu kapsamda üreticilerimize 40,5 MİLYAR TL ürün bedeli ödedik, ödemeler devam ediyor. Çiftçilerimizin son ürününü alana kadar hububat alımımız devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Duyuru Yumaklı’nın, Temmuz ayında yapmış olduğu, TMO’nun 10 milyon ton hububat alacağı açıklamasını takip ediyor. TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ise yakın tarihli bir açıklamasında, son ürün gelene kadar alımlara devam edeceklerini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu