Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMO: Son Ürün Gelene Kadar Alımlar Devam Edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Güldal, son ürün gelene kadar alımların devam edeceğini söyledi. Detaylar haberde...
TMO: Son Ürün Gelene Kadar Alımlar Devam Edecek
HABER GİRİŞ

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ürün alımına yönelik açıklamada bulundu. Samsun Havza TMO Ajans Müdürlüğünü ziyaret ederek alımlar hakkında sektör temsilcileri ile görüştü.

TMO Müdürü Güldal, TMO’nun son ürün gelene kadar alıma devam edeceğini kaydetti.

TMO Genel Müdürü Güldal, Temmuz ayının ilk haftasında yaptığı açıklamalarda haftanın 7 günü üreticiden hububat alımı yaptıklarını söylemişti.

Çiftçilerin telaş yapmasına gerek olmadığını, üreticinin TMO’ya arz edeceği son ürün gelene kadar alım yerlerinin açık olacağını belirtmişti.

Ayrıca son yağışlar ile verimliliğin arttığını dile getirerek, bu durumun ciddi manada katkı sağladığını söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında TMO’dan yakın bir zamanda  Niğde Hüyük Deposu’nun satış fiyatına yakın fiyatlarla tekrar kiralandığı yönündeki haberlere yönelik açıklama gelmişti. TMO, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.