Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMO: Son Ürün Gelene Kadar Alımlar Devam Edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Güldal, son ürün gelene kadar alımların devam edeceğini söyledi. Detaylar haberde...
TMO: Son Ürün Gelene Kadar Alımlar Devam Edecek
Yorum

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ürün alımına yönelik açıklamada bulundu. Samsun Havza TMO Ajans Müdürlüğünü ziyaret ederek alımlar hakkında sektör temsilcileri ile görüştü.

TMO Müdürü Güldal, TMO’nun son ürün gelene kadar alıma devam edeceğini kaydetti.

TMO Genel Müdürü Güldal, Temmuz ayının ilk haftasında yaptığı açıklamalarda haftanın 7 günü üreticiden hububat alımı yaptıklarını söylemişti.

Çiftçilerin telaş yapmasına gerek olmadığını, üreticinin TMO’ya arz edeceği son ürün gelene kadar alım yerlerinin açık olacağını belirtmişti.

Ayrıca son yağışlar ile verimliliğin arttığını dile getirerek, bu durumun ciddi manada katkı sağladığını söylemişti.

Bunun yanında TMO’dan yakın bir zamanda  Niğde Hüyük Deposu’nun satış fiyatına yakın fiyatlarla tekrar kiralandığı yönündeki haberlere yönelik açıklama gelmişti. TMO, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu