Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMO Genel Müdürü Güldal: Ürünlerin Hepsi Alınacak

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububatta arz edilen tüm ürünlerin alınacağını söyledi. Detaylar haberde...
TMO Genel Müdürü Güldal: Ürünlerin Hepsi Alınacak
Yorum

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat alımlarına yönelik açıklamada bulunarak haftanın 7 günü üreticiden hububat alımı yaptıklarını söyledi.

TMO Genel Müdürü Güldal, çiftçilerin telaş yapmasına gerek olmadığını, üreticinin TMO’ya arz edeceği son ürün gelene kadar alım yerlerinin açık olacağını belirtti.

Hasat döneminin yoğun yaşandığını dile getiren Güldal, 21 milyon ton civarında buğday ve 8,5 milyon ton civarında arpa beklediklerini kaydetti.

Son yağışlar ile verimliliğin arttığını dile getiren Güldal, bu durumun ciddi manada katkı sağladığını söyledi.

Şimdiye kadar yaklaşık 2 milyon ton ürün teslim alındığını ve alımların devam ettiğini belirterek 540 noktada alım noktası oluşturulduğunu aktardı. Güldal, hiçbir üreticinin ürününün TMO tarafından başka yerlere yönlendirilmeyeceğini bildirdi.

Güldal, “Son ürün alınana, üreticimizin TMO’ya arz edeceği son ürün gelene kadar alım yerlerimiz açık olacak. Planlamalarımızı buna göre yapıyoruz.” dedi.

Geçen yıl 7 milyon ton ürün alındığını bu sene 10 milyon tonu geçeceğini düşündüklerini kaydetti. Bu gelişmelerin öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haziran ayının ilk haftasında arpa ve buğday alım fiyatlarını açıklamıştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu