Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Enflasyon ve Emekli Maaşı Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde görev yapacak bakanlar ile ilk kez bir araya geldi. İşte kritik açıklamalar;
Erdoğan’dan Enflasyon ve Emekli Maaşı Açıklaması!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 4 saatlik kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantının ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarının Türkiye ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

28 Mayıs tarihi itibarıyla Türk demokrasisini dünyada referans alınan bir konuma yükselten herkese teşekkürlerini sundu. Seçimi Türkiye’nin, 85 milyonun her bir ferdinin kazandığını belirtti.

Her seçimden sonra esas gündemlerine geri döndüklerini, Türkiye Yüzyılı’nı hep beraber inşa edeceklerini aktardı. Seçimlerin gelip geçici olduğunu, asıl meselenin Türkiye’nin birliği, refahı ve geleceği olduğunu vurguladı.

“Enflasyonu Gündemden Çıkaracağız”

Deprem bölgesini daha canlı hale getireceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı, Türk ekonomisini daha da güçlendireceklerini, yatırım, ihracat, istihdam ve büyümeden taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

Fahiş fiyatları milletin gündeminden çıkarmakta kararlı olduklarını, enflasyonu daha önce olduğu gibi tek haneli rakamlara indireceklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Emekli maaşlarını ve bayram ikramiyelerini bayram öncesi ödeyeceklerini paylaştı. Ayrıca asgari ücret tespit komisyonunun da çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Üreticilerin eline ton başına ekmekli buğdayda 9 bin 250 TL, arpada ise 7 bin 500 TL geçeceğini açıkladı.

Bu sene Kurban Bayramını 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceklerini, 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamında almayı kararlaştırdıklarını ifade etti. Vatandaşların toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaklarını kaydetti.

Anayasa Değişikliği

Anaya değişikliği teklifini Meclis’in takdirine sunacaklarını, iklim değişikliğiyle mücadele konusunda daha kararlı çalışmalar yürüteceklerini sözlerine ekledi. Depremzedeleri yeni yuvalarıyla buluşturacaklarını, Türk ekonomisini daha da güçlendireceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’ne yurt dışından katılım olmasının kendilerini gururlandırdığını, Türkiye’de yerleşik büyükelçilerin törene büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

Yurt içinden törene katılan vatandaşlarına teşekkür etti ve muhalefetin daha Türkiye eksenli bir yaklaşım benimsemelerini ümit ettiklerini paylaştı.

“Kuşatıcı Bir Tavırla Çalışacağız”

Erdoğan, adaletten sapmayacak kuşatıcı bir tavırla çalışmayı sürdüreceklerini, partinin politikalarını yenilerken ruh kökünden asla kopmayacaklarını dile getirdi.

Daha önceki dönem bakanlarının Covid-19 dönemindeki zorlukların aşılması ve 6 Şubat sürecindeki sergiledikleri çabaların takdire şayan olduğunu kaydetti.

Türkiye’ye sığınanların duasını alarak anavatanlarına dönüşlerini teşvik edeceklerini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.