Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMO’dan Niğde Depolarına Yönelik Açıklama

TMO, Niğde'deki depoların satış fiyatına yakın fiyatlarla kiralandığı iddialar hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
TMO’dan Niğde Depolarına Yönelik Açıklama
Yorum

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, son günlerde bazı basın ve yayın organlarında Niğde’nin Merkez ilçesi Hüyük köyü/mahallesinde TMO tarafından satılan depoların satış fiyatına yakın fiyatlarla tekrar kiralandığı şeklinde haberler hakkında açıklama yaptı.

TMO, 2006 yılında satılan Niğde Hüyük Deposu’nun satış fiyatına yakın fiyatlarla tekrar kiralandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

TMO, söz konusu haberlerin basında yer alması üzerine konunun doğru anlaşılması için açıklama yapıldığını kaydetti. Kuruluşun Kamu İktisadi Teşebbüsü statüsünde olup faaliyetlerini ana statüsü ve ilgili mevzuat dahilinde sürdürdüğü açıklandı.

Söz konusu açıklamada eski ve atıl durumda olan Niğde Hüyük Deposu’nun 2006 yılında rayiç bedel nazarında satılarak ekonomiye kazandırıldığı belirtildi.

Bu sayede hem gelir elde edildiği hem de işletme masraflarından tasarruf sağlandığı bildirildi.

TMO açıklamasında bu yıl yoğun bir şekilde devam eden hububat alım kampanyasında ise ihtiyaca binaen uygun fiyatla kiralama yapıldığını belirtti.

Bölgede yatırım aşamasında /yapımı devam eden lisanslı depo inşaatları bulunmakta olup bu nedenle önümüzdeki yıllarda Hüyük’teki eski depolara ihtiyaç olmayacağı değerlendirildi.

TMO açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Dolayısıyla, söz konusu haberlerde yer alan satış fiyatına yakın fiyatlarla tekrar kiralandığı hususu gerçeği yansıtmamakta olup 17 yıl önce satılan ve bu yıl yoğun geçen alım kampanyası döneminde ihtiyaç duyulduğu için uygun fiyatla kısa süreli kiralanan depoların satış bedeli bugüne eskale edildiğinde kira bedelinin katbekat üzerinde kalmaktadır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu