Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YSK Tekrar Deprem Bölgesinde!

Seçimler için geri sayımın başlamasıyla birlikte YSK, çalışmalarını hızlandırdı. Deprem bölgesine ekibini göndererek, seçim ortamı için incelemelerini sürdürdü.
YSK Tekrar Deprem Bölgesinde!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

14 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerinin yer aldığı seçim heyeti bugün deprem bölgesinde sahaya indi. Bugünden itibaren deprem bölgesinde incelemelerini sürdürecek olan heyet, seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılabilmesi için gerekli koşulların tespitini sağlayacak.

Seçim hazırlıklarına dair son durumu ele alan YSK, daha önce belirlenen aksaklıkların giderilip giderilmediği üzerine yoğunlaşacak.

Şubat ayının sonunda kamuoyuna duyurduğu kararda, seçim alanları için konteynerlerin kurulacağını paylaşan YSK’nın gönderdiği ekibin depremden etkilen 11 il ve ilçelerindeki seçim kullarının binalarını da teftiş edeceği öğrenildi.

Eksikliklerin tespiti halinde, seçimden önce gerekli çalışmaların yapılacağı ve seçime sorunsuz gidileceği deklare edildi.

YSK, deprem bölgesine daha önce de ulaşmış, afetin vurduğu illere gönderdiği ekibiyle incelemelerini sürdürmüştü.

GCM Yatırım Banner

Sahada görülen eksikliklere ilişkin rapor hazırlanmış, seçimlerin aksaklık yaşanmadan yapılabilmesi için gerekli araç ve gereç tespitinde bulunulmuştu.

Deprem bölgesine tekrar ekip gönderen YSK, hazırlanan rapordaki araç-gereç temini ve eksikliklerin giderilmesi için incelemelerini yineleyecek. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın