Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YSK Seçim Yasaklarını Duyurdu

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine sayılı günler kala YSK’nın seçim günü için aldığı karar ve yasaklar Resmi Gazete’de kamuoyuyla paylaşıldı.
YSK Seçim Yasaklarını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü seçim kararını imzalamasının ardından Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için kesinleşen 14 Mayıs Pazar gününe ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yeni kararlar aldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kamuoyuna duyurulan YSK kararlarında seçim gününe ilişkin yasaklar paylaşıldı.

Buna göre seçim günü tüm yayın organları saat 18.00’e kadar seçim sonuçlarına ilişkin haber, tahmin ya da yorum paylaşmayacak.

Serbest yayın akışı saat 21.00’den sonra başlayacak. YSK’nın gerek görmesi durumunda ise saat 21.00’den önce serbest yayın yapılabilecek.

14 Mayıs Pazar günü içkili mekanlar da dahil olmak üzere alkol satışı yapılmayacak ve eğlence mekanları kapalı olacak.

GCM Yatırım Banner

Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda ise sadece yemek servisi yapılabilecek. Kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi umumi eğlence yerleri de açık olmayacak.

Düğünler seçim kurallarına ve yasaklarına uyulmak kaydıyla saat 18.00’den sonra yapılabilecek. Seçim günü kolluk kuvvetleri dışında kimse silah taşımayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın