Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan Seçim Değerlendirmesi: Kalıcı Refah Vurgusu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmesinde, kalıcı refahı sağlayacaklarını söyledi.
Yılmaz’dan Seçim Değerlendirmesi: Kalıcı Refah Vurgusu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimlerin ardından sosyal medya hesabından ekonomiye ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Yılmaz, Türkiye’nin Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirdiğine vurgu yaparak, “Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girildiğinin altını çizdi. Yılmaz, pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgedeki savaşlara, tarihin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkenin güçlü yapısını koruduğunu belirtti.

Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirleri geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacaklarını belirten Yılmaz “Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadelenin temel öncelik olduğunun altını çizen Yılmaz, “Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız. Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Yılmaz, ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartları yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacaklarını belirterek, “Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.