Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılmaz: Körfez’den Gelen Kaynak İhracatçıyı Rahatlatacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Körfez ülkelerinden gelecek kaynağın nasıl yönlendirileceğini açıkladı. Detaylar haberde...
Yılmaz: Körfez’den Gelen Kaynak İhracatçıyı Rahatlatacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta Körfez turu düzenledi. Söz konusu tur kapsamında Suudi Arabistan ile yatırım, enerji, iletişim, savunma sanayi ve savunma alanında anlaşmalar imzalandı. Hal böyle olunca Körfez ülkelerinden gelecek kaynağın Türkiye’de nerede kullanılacağı merak konusu oldu.

Konuya dair açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Körfez’den iyi neticeler çıktığını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında konuşan Yılmaz, yapılan anlaşmalar kapsamında yenilenebilir enerjiye yatırım yapılacağını söyledi.

Körfez ülkelerinin Türkiye’ye gelip doğrudan yatırım yapacaklarını aktardı.

Yılmaz, Körfez’den gelen kaynağın özellikle ihracatçıyı rahatlatacağını söyleyerek, “İhracat finansmanı kısmı, en önemli meselelerimizden biri ihracatı, turizmi her türlü döviz kazandırıcı faaliyeti teşvik etmek, desteklemek. Bu açıdan çok önemli bir inisiyatif.” dedi.

Erdoğan’ın Körfez turuna dair konuşan bir diğer isim Ticaret Bakanı Ömer Bolat oldu. Bakan Bolat, Türkiye’nin ekonomik refahının artırılacağını vurguladı.

Körfez ziyareti sonrasında bugün Suudi Arabistan’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Orient International Invest ile Suudi Arabistanlı Alrabiah firması arasında gayrimenkul yatırımı alanında imzalar atıldı.

Ayrıca bu anlaşma kapsamında önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’ye toplamda 800 milyar dolarlık bir yatırım beklendiği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu