Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Büyük Yatırım

Türkiye ile yakın ilişkiler kuran Suudi Arabistan, 50 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımında bulunacak. Detaylar haberde...
Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Büyük Yatırım
HABER GİRİŞ

Mevcut hükümetin Körfez ülkeleri ile yakınlığı ekonomiye yansımaya devam ediyor. Birkaç gün önce Suudi Arabistan ile yatırım, enerji, iletişim, savunma sanayi ve savunma alanında anlaşmalar imzalandı. Bugün ise Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye yeni bir yatırım kararı aldığı duyuruldu.

Haber7’de yer alan bilgilere göre Orient International Invest ile Suudi Arabistanlı Alrabiah firması arasında gayrimenkul yatırımı alanında imzalar atıldı.

Söz konusu anlaşmanın 50 milyon dolarlık olduğu kaydedildi. Yatırımın uygulanacağı bölge ise Trakya olduğu aktarıldı.

“5 Yıl içinde 800 Milyar Dolarlık Yatırım Gelecek”

Konuya dair konuşan Orient İnternational İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Demirhan, Körfez ülkelerinin Türkiye’ye güvendiğini kaydetti. Şirket olarak ilk etapta 50 milyon dolarlık bir anlaşma gerçekleştirdiklerini söyledi. Böylece ülkenin gayrimenkul sektörünün canlanacağını ifade etti.

Demirhan, toplantıda 1 milyar dolarlık anlaşma gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’ye toplamda 800 milyar dolarlık bir yatırım beklediklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Yakın bir zamanda Körfez ülkelerinden 400 milyon doları bulacak bir yatırımın gerçekleşeceğini belirten Demirhan, Arap ülkelerinin yatırım için Türkiye’yi tercih ettiklerini bildirdi.

Başkan Demirhan, Trakya bölgesinin önemli bir lojistik merkezi olacağını belirterek, “Dünya Körfez ülkelerinin peşinde onlar da bizim peşimizde olacak. Körfez ülkeleri Türkiye’nin bilgi ve becerisine talip.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.