Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEOTK Yeni Hissedarlık Anlaşmasına İmza Attı

Yeo Teknoloji Enerji bugün KAP üzerinden yeni bir şirket hissesi alım anlaşmasıyla önemli bir adım attığını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
YEOTK Yeni Hissedarlık Anlaşmasına İmza Attı
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), 29 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Ratio Enerji A.Ş.’ye yüzde 5 oranında ortak olma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

KAP bildirisinde, Ratio Enerji’nin hali hazırda Yapay-Zeka destekli Enerji Depolama Yönetim Sistemi (RatioEMS) ve Enerji Yatırımları Fizibilitesi (RatioSIM) ürünleri ile enerji sektörüne hizmet sağladığı kaydedildi.

Ratio Enerji’nin geliştirdiği yazılımların, YEOTK bünyesindeki Reap Batarya’nın enerji depolama sistemlerinde kullanılacağı bildirildi. Bu sistemlerin yüksek verimlilik, güvenlik, uzun ömür ve maksimum kâr sağlama amacıyla tasarlandığına işaret edildi.

Enerji teknolojileri ekosistemini oluşturmak üzere çeşitli şirketlerle ortaklıklar kuran YEOTK, bu ortaklıklar arasında enerji depolama sistemleri üreten Reap Batarya, lityum-iyon batarya hücresinin önemli bileşeni olan katot AR-GE çalışmaları ve üretimi yapan Ni-Cat ile ortaklık kurduğunu anımsattı.

Ayrıca batarya ve hidrojen teknolojilerinde kullanılan membran teknolojileri geliştiren Ion Membran ile de ortaklık kurduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Açıklama ile birlikte YEOTK, enerji yönetim yazılımları geliştiren Ratio Enerji ile yapmış olduğu yüzde 5 ortaklık anlaşmasını duyurdu.

Şirketin enerji teknolojileri alanındaki faaliyetlerini genişletme stratejisinin bir parçası olarak yapılan anlaşmada, herhangi bir tercüme anlaşmazlığı durumunda Türkçe açıklamanın esas alınacağı belirtildi.

Paratic Piyasalar Yeo Teknoloji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada YEOTK koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 269,22 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 34,16 yükselen hisse bugün TSİ 17.39 itibarıyla yüzde 0,96 artışla 220,5 liraya çıktı.

1 yıllık süreç içerisinde en yüksek 286 lirayı test eden hisse, en düşük 48,60 liraya kadar geriledi. Paylar haftalık bazda ise yaklaşık yüzde 4,77 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.