Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEOTK, Dev İş İlişkisini Yatırımcılarına Duyurdu!

BİST 100 endeksinde yeni rekorlar kaydedilmeye devam ederken, YEO Teknoloji bugün duyurduğu dev sözleşme ile dikkatleri üzerine çekti. İşte detaylar;
YEOTK, Dev İş İlişkisini Yatırımcılarına Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Yeni yıla yükselişle başlayan BİST 100 endeksinde yeni rekorlar kırılmaya devam ediyor. Tarihi yüksek seviyelerini kaydeden endeks bugün TSİ 10.41 itibarıyla 8600 puan ile yeni rekorunu kırdı. Endeks zirvesini yenilerken YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) yeni iş ilişkisini duyurdu.

YEO Teknoloji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurduğu yeni iş ilişkisinin proje geliştirme, güneş enerjisi santrali kurulumu ve devreye alma hizmetlerini kapsadığını belirtti.

KAP bildirisinde, söz konusu hizmetleri kapsayan yeni iş ilişkisi için 11 milyon 715 bin dolar+KDV tutarında sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Yurt içi ve yurt dışında son zamanlarda enerjideki arz-talep dengesinin bozulduğuna işaret eden YEO Teknoloji, bu sebeple söz konusu alandaki anahtar teslim kurulum faaliyetlerine ağırlık verdiğini vurguladı.

Paratic Piyasalar YEO Teknoloji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

YEO Teknoloji odağındaki mühendislik, tedarik ve kurulum işlerinin yanı sıra proje geliştirme hizmetlerini de ekleyerek sektöre katma değerli ve inovatif çözümler sunmaya devam ettiklerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Müşterilerine sunduğu proje geliştirme ve anahtar teslim kurulum hizmeti paketini de detaylandırdı.

Paketin; tesisler için uygun arazilerin bulunması, çağrı mektuplarının alınması, ÇED raporlarının hazırlanması, tüm izin ve ruhsatlarının alınmasını ile mühendislik, ürün seçimi ve tedariki ve anahtar teslim kurulumunu kapsadığına işaret etti.

Borsa İstanbul’da YEOTK koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 305,88 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 38,42 artıda olan hisse bugün TSİ 10.40 itibarıyla yüzde 5,27 artışla 231,9 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın