Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji Yeni Anlaşma Duyurusu: Büyüklüğü 404 Milyon TL

Enerji şirketi YEO Teknoloji, yeni iş alımı ve sözleşme imzalanmasına dair Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirimde bulundu.
YEO Teknoloji Yeni Anlaşma Duyurusu: Büyüklüğü 404 Milyon TL
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve VE Endüstri A.Ş tarafından Kazakistan’da yapılacak yatırıma ilişkin yeni bir duyuru yapıldı. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği bildirimde, Aksa Enerji işe yeni sözleşme imzalandığını duyurdu.

Sözleşme Kazakistan’da yapılacak 240 MW gücündeki doğalgaz çevrim santralinin Yüksek Gerilim Trafo Merkezi ve Enerji İletim Hattının yapımı ile ilgili operasyonları içeriyor.

KAP’A gönderilen bildirimde, “Şirketimiz ile AKSA Enerji Grubu firması Aksa Energy Qyzylorda LLP arasında Kazakistan’da kurulacak 240 MW gücündeki doğalgaz çevrim santralinin Yüksek Gerilim Trafo Merkezi ve Enerji İletim Hattının yapımı (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma) amacıyla, 4,465,025.89 USD + 4,398,197,507.72 KZT + KDV bedelle sözleşme imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Sözleşme değerinin bugünkü dolar kuru ile karşılığının 404.762.400,00 Türk Lirası olduğu kaydedildi. Son bildirim YEO Teknolojinin yakın zamanda duyurduğu pek çok yatırım anlaşmasını takip ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’da faaliyet gösteren bir müşterisi ile 6 milyon dolarlık sözleşme duyurusu gerçekleştirdi.

YEOTK hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

YEO Teknoloji (YEOTK) hisseleri ise duyurulan anlaşmalara rağmen son günlerde kayıp serisini sürdürüyor. Hisse senedi Eylül ayında 286 TL’ye çıkarak tarihi zirvesini görmüştü. Takip eden süreçte borsada yaşanan aşağı yönlü eğilim, YEOTK hisselerinde kayıpların artmasına neden oldu ve hisse senedi 202 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın