Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeo Teknoloji, Netaş ve Türk İlaç’tan Son Haberler

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan bilgilere göre Yeo Teknoloji, Netaş Telekomünikasyon ve Türk İlaç cephesinde olumlu gelişmeler oldu.
Yeo Teknoloji, Netaş ve Türk İlaç’tan Son Haberler
HABER GİRİŞ

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. bağlı ortaklığının güneş enerjisi santrali (GES) projesi için finansman sağlandığını bildirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada Yeo Teknoloji’nin yüzde 51 ortağı olduğu Defic Globe Enerji A.Ş’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Future PV’nin Romanya Caracal’da bulunan 18,57 MW GES projesi için gerekli finansman kaynağının sağlandığı belirtildi.

Yurt dışı kaynaklı 15.000.000 Euro tutarındaki kredinin banka hesaplarına aktarıldığı belirtilirken, inşaat aşamasına geçmiş olan yatırımın, bu yılın Temmuz ayı sonu itibarıyla tamamlanmasının ve hemen ardından enerji satışına başlanmasının hedeflendiği bildirildi.

YEOTK koduyla işlem gören hisseler saat 13.06’da yüzde 2,47 değer kazancıyla 72,55 liradan fiyatlanıyor. Hisselerin aylık getirisi yüzde 23, yıllık yüzde 382 seviyesinde.

Türk İlaç İhale Kazandı

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4. Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin kazanıldığını açıkladı. TURKFLEKS markası ile kazanılan ihalede teklif edilen tutarın KDV hariç 124.150.079,57 TL olduğu bildirildi.

Türk İlaç payları (TRILC) yüzde 3,22 değer kazancıyla 9,94 lirada işlem görüyor. Aylık bazda yüzde 6 negatif getiri, yıllık yüzde 5,5 pozitif getiri sundu.

GCM Yatırım Banner

Netaş Telekomünikasyon’dan Sipariş Haberi

Netaş Telekomünikasyon A.Ş. Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, ZTE VDSL Modem ürün projesi kapsamında 1.122.500 dolar tutarında sipariş aldı.

Yüzde 1,3 artışla 26,34 liradan işlem gören NETAS hisseleri son bir hafta içinde yüzde 5, bir ayda yüzde 11 oranında zayıfladı. Yıllık bazda ise yüzde 48 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.