Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeo Teknoloji Hisseleri 6,3 Milyon Dolarlık İş Alımıyla Fırladı

Yeo Teknoloji, güneş enerjisi tesisi işi için sözleşme imzaladı. Hisseler ciroya ve karlılığa katkısı olacak iş alımı haberiyle sert sıçradı.
Yeo Teknoloji Hisseleri 6,3 Milyon Dolarlık İş Alımıyla Fırladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş., gün ortasında yaptığı KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) açıklamasında yeni iş alımı hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. Açıklamada, şirketin yurt içindeki güneş enerjisi tesislerinin tüm izin süreçlerinin yürütülmesi kapsamında proje geliştirme, mühendislik, ürün tedariği, tüm inşaat, mekanik ve elektrik anahtar teslim kurulum ile tesis edilmesi kapsamında işbirliklerini sürdürdüğü belirtildi.

Bu doğrultuda Ankara’da 100 bin metrekarelik tarlaya kurulacak güneş enerjisi tesisi (GES) için Türkiye’nin önde gelen sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla sözleşme imzalandığı açıklandı.

Şirket cirosuna olumlu katkı sağlaması beklenen işin bedeli ise 6.300.000 dolar + KDV olarak belirtildi.

Şirket Hisseleri Bu Haberden Destek Buldu

Şirket Hisseleri Bu Haberden Destek Buldu
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yeo Teknoloji hisseleri (YEOTK), son kapanışını 88,9 liradan yaptı. Salı günü 86,05 ile düşük seviyeden açıldı.

Gün ortasına kadar zayıf seyretti. Saat 13.00 sonrasında gelen yeni iş alımı haberiyle sert bir yükseliş ivmesi yakaladı. Yüzde 4’ün üzerinde sıçrama kaydeden hisseler 93,4 liraya kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Saat 14.37’de ise yüzde 3,49 değer kazancıyla 91,95 liradan işlem görüyor. YEOTK hisseleri, 17 Kasım’da 119 lirayla rekor kırmıştı. Bu noktadan sonra piyasalardaki genel satış dalgasına kapılarak büyük ölçüde değer kaybetti.

Ancak yatırımcısına bir yılda sunduğu getiri oranı yüzde 555, bir ayda yüzde 73 ile hala çok yüksek oranı işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın