Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 Yeni VW Golf 8 İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Uzun zamandır çıkışı takip edilen Golf, üretim gövde tipiyle karşınızda.
2020 Yeni VW Golf 8 İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

VW’nin 2. temel taşı olan Golf, 2020 model yılı ile geldi. Uzun zamandır kendini takip ettiren 5 kapılı için tasarım yorumları 2017 yılından beri gelmekteydi. MK8 karoser tipine karşı en son bir sevkiyat sırasında görsel gelmişti. Arka kısmı hariç ön yüzünden bilgi sahibi olmuştuk. Zaten kokpitinin dijital ortamla olacağını biliyorduk.

VW’de en başında son nesil modeli için değişimlerin radikal olmayacağını ancak teknoloji açısından devrim yapacağını açıklamıştı. O yüzden bizde merak edip 1997 yılında teknolojide o yıllarda görülmeyen özellikleriyle 4. neslinin nasıl üretildiğine bakmıştık. Gelin 8. kuşak Golf’ün donanım ve teknik özelliklerine bakalım!

Modelin ilk resimleri Motor Elip’ten geldi ve bütünüyle aracı inceleme şansı bulduk.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Testlere çıkan prototiplerinden, modelin tasarımının nasıl olacağı açıkça belli oluyordu. VW’de zaten acayip şeyler yapmadığını, kamuflajsız gezdirmesinden anlıyorduk. Yeni olan kısımlarında farların şekil ve düzeni değiştirilmiş. Aydınlatmaların kapladığı alan daraltılmış. İnce stil şık dururken, şık gündüz farlarını görüyoruz.

Anlık bakıldığında MK8 Golf‘te bir Passat bakışları görülebilir. Farlarda görüş mesafesini etkileyecek mercek yapılı bir teknoloji kullanılmış.

Tasarımcılar büyük değişime gitmemiş olsa da olağan kasa üzerinde dikkat çekici dokunuşlar yapmak istemişler.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Golf’ün kendini biraz daha ortamlarda belli edeceğine hem fikiriz. En azından önden! Son dönem araç tampon modasına VW Golf de katılmış. Baştan tasarlanan tamponun köşe kısımlarında bir çerçeve ile çıkıntılar eklenmiş.

GCM Yatırım Banner

Ve bu 5 kapılının daha kaslı gözükmesini sağlamış. Alt hava girişlerinde gövde rengi uygulamasına yer verilmiş. Bize kalırsa o kadar çok şekillerle oynanmak istenmese de tampon stili agresif olabilirdi!

Yandan bakıldığında aracın Golf 8 olduğunu parlayan farlardan anlayabilirsiniz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Golf 8’in omuz çizgisinin daha belirgin olduğunu söylememiz mümkün. Jantlara gelen bu türbin tasarım göze hoş geliyor. Çamurluğuna Golf GTE plug-in hibrit için bir şarj portu yerleştirilmiş. Elektrikli tercih ederseniz en azından oradaki kapakla birlikte bir farkınız olduğu anlaşılacak.

8. nesil Golf’ün arka kısmında da biraz süpürme yapılarak 7. neslin tozu alınmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yani değişimler bu kısımda da fazla olmamış. Farlar revize edilip, bagaj kapağında logonun altına modelin ismi yazılmış. Alt kısımda tampona bazı parlak malzeme eklemeleri yapılmış ve sahte egzoz çıkışları araca verilmiş. Evet, bu kısımda da anlatılacak çok bir detay olduğunu düşünmüyoruz.

VW’nin dışına odaklanmayın, sizler için harika bir kokpit hazırladık dediklerini duyar gibiyiz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dijital kabin dünyasında artık sınıflar arası pek fark kalmadı. Ekranlar en küçükten büyüğüne kadar mevcut paketlere dahil ediliyor. Golf kullanıcıları artık araçlarına bindiklerinde direksiyonun arkasındaki dijital gösterge paneli ile karşılanacaklar.

7. nesli ile olan bağlantılar burada kesilmiş. Artık farklı seçilebilecek ambiyans aydınlatmalarla havayı değiştirecek bir orta ekran var. Bağlantı özelliklerini üzerinde taşıyan dokunmatik bilgi ekranı, son yazılım özellikleriyle Golf 8‘e veriliyor.

Kullanılan malzeme açısından baktığımızda iyileştirmelerin olduğu buradan belli oluyor. Kabinde daha premium hava hakim. Vites ve etrafı da tamamen değiştirilmiş. Neredeyse tüm kontrollerin hepsi yukarıya taşınmış.

Golf ön bilgilendirmemizde motor ve ince ayrıntılarından söz edelim.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yeni nesil Golf’ün selefine göre daha fazla alan sunacağı, bağlantılı olarak dingil açıklığının artırılarak kişilere daha rahat yaşam alanı vermek hedeflenmiş. Genişleme söz konusu olsa da modelin yüksekliğinde bir değişim görülmüyor.

Gof 8’in motor kaputunun altında 1.0L, 1.5L ve 2.0L seçeneler olacak. 2.0L’nin hayalini biz kurmayalım. Önemli ekleme ve detayların içerisinde, turbo destekli motorların 1.5L olanı CNG ile sunulurken, listede 2.0L dizel de getirilecek.

Resimlerde Golf’ün e-Golf adı altında bir plug-in hibrit motoru mevcut olacak. Tamamı elektrikli kısmında bir hamle yapılacak mı belli değil zira ilk elektrikli model ID.3‘ün önünün kesilmemesi düşünülebilir.

Golf’un hızlıca ilk izlenimlerini verdik. Tanıtımına çok az bir zaman kaldı. Merakla beklenen modelin sunumu da gerçekten uzadı ve farklı bir şeylerin yazılmasını bizde çok istedik. O yüzden resmi lansmanı yapılması ardından Golf 8 ile gelen paketleri ve bu paketlerin içeriğini sizlerle paylaşacağız. Bunun dışında verilen motor seçeneklerinin teknik detaylarını da sırasıyla yazacağız…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.