Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VW, Viloran ile Çin’e MPV Çıkarması Yapıyor!

VW, bitmiş bir sınıf olarak görülen MPV'ler için güzel bir model çıkartıyor. Çin pazarına yönelik yapılan Viloran adlı aracın gelin tasarım kısmına bakalım!
VW, Viloran ile Çin’e MPV Çıkarması Yapıyor!
HABER GİRİŞ

MPV’lerin resmen yok olduğu dönemlerde VW Çin’e özel bir araç sunuyor. Asyalılar normalden daha büyük araçları tercih ederler! Markalarda bu yüzden büyük pazar için bazı modellerinde “long” versiyonlar çıkartırlar. Range Rover SUV aracının uzun versiyonu yaparken Tesla’da Model 3 için bir uzatma çalışması yapmıştı.

Viloran, Çinli müşterilere daha lüks ve geniş alanlar sunacak bir model olarak lanse edildi. SUV araçlar yüzünden listelerden kaldırılan MPV’ler yine de bir Mercedes V-Class gibi lüks anlayış içerisinde üretilmediği sürece yine satış yapmayacaktır. Güney Avrupa tesisi yakınlarında aracının testlerini yapan VW, Touareg odaklı bir MPV’i oluşturdu. İşte detaylar;

Lexus LM ve Buick GL8 pazarda sunulan en iyi örnekler olabilir.

Yeni VW Viloran MPV Araç TasarımıHazır platformları farklı bir araç türü için değerlendiren VW, Viloran ile dediğimiz rakip modellerin yanında yer almak istiyor. MPV segmentinde Alman firma en tecrübelilerden birisidir. Sharan ve Touran temsilcileri büyük yaşam alanlı aile araçlarında uzun yıllardır hizmet etmiş ve akılda kalmış modellerdir.

Kamuflajlı olarak yakalanan görüntülerin ardından Viloran için gelen tasarım duruşu, hoşumuza gitti. Kolese adlı bir sanatçı tarafından çizilen Alman MPV’nin artık nasıl olacağı konusundaki bazı soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu.

Touareg ile gelen şekil anlayışı Viloran üzerinde de duruyor. Geniş krom kaplamalı ızgara, LED teknoloji farlarla bir bütün olarak duruyor.

GCM Yatırım Banner

Net çizgilere sahip modelin render görüntülerinden de genişliği belli edilmiş. Kaput biraz düz hatlara sahip gibi gelse de üretim modelinde veya gerçek resimlerinde bunun değiştiğini görebiliriz.

Viloran’ın olası şekillerinin arka bölümüne baktığımızda büyük stoplarla beslenmiş ve bagaj kapağına kadar taşırılmış aydınlatma ögelerini görüyoruz. Yan kapı altı çıtaları arka tampon köşelerine devam ettirilmiş. Ayrıca şık gözüken bir tampon difüzör ayrıntısı dikkat çekiyor.

MQB platformunda imal edilecek Viloran’nın 2.0L dört silindirli turbo destekli 220 ps ve 350 nm tork üreten bir motorla gönderimi bekleniyor. Şekil bakımından olmasa da VW’nin beklenmedik sınıf çalışması olmasından Viloran MPV, şirketine iş yaptıracak bir araç olarak duruyor. Tahmini olarak satışların Aralık ayında başlaması bekleniyor. Yakın zamanda da donanım ve farklı motor seçeneklerinden de söz edilecek ve bizde sizlere sunmaya devam edeceğiz!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın