Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2019 Yeni Toyota Hiace Altıncı Nesliyle Karşınızda!

Toyota'nın emektarı Hiace'nin 6. nesli üretime alındı. Markanın güvenlik ve zengin donanım paketleriyle birlikte!
2019 Yeni Toyota Hiace Altıncı Nesliyle Karşınızda!
HABER GİRİŞ

Toyota’nın 1967 yılından beri ürettiği emektar diyebileceğimiz Hiaca’sı son jenerasyonuyla yeniden üretime alınıyor. Farklı vücut konfigürasyonlarla üretilen ticari model ambulans, taksi ve farklı alanlarda da kullanılmış. Dünya genelinde bu alanda fazla gözükmeyen Toyota, belirlediği pazarlarda bu aracını kullanıyor. 1989-2004 yılları arasında uzun soluklu 4. neslinden sonra en tanıdık gelen 5. jenerasyonu günümüze kadar üretimde tutulmuştur.

Daha modern ve gelişmiş özelliklerle ele alınacak 6. nesil, Toyota’nın Filipinler tesislerinden çıkacak. Model değişen dış hatlarıyla birlikte ticari alanda farklı tiplerle boy gösterecek. Yeni Hiace, kademeli olarak farklı dünya pazarlarında tanıtılacak. Japonya’da üretilen güncel model yeni fabrikadan gelecek destekle yayılma politikasına girecek.

Hiace’nin 6. nesli yeniliklerle dolu bir van olduğunu belli ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Eskisine göre dış kısımda daha iyi çizgiler kullanılmış. Genişleyen ön kısımda dikkat çekici bir tampon ve süslü duran ızgarayı görüyoruz. Dediğimiz gibi Japon marka Hiace üzerinden farklı alanlarda da boy gösterecek. Sınıflandırma Normal, Standart Çatı ve Uzun, Yüksek Çatı şeklinde. Tavan kısmında yapılan yükseltme, “Commuter” olarak adlandırılan 17 kişiye kadar taşıyabilecek şekilde sunulacak.

2019 Hiace “TNGA’nın tasarım fikirlerine dayanarak” üretiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Toyota’nın en yeni ve çoğu modelinin üretim hattı olan TNGA, VAN araç içinde birçok noktada düşünülmüş. Selefine göre modelin daha iyi konfor, sessizlik ve güvenlik açısından tatminkar seviyede olacağı söylendi. Bunu da Toyota Safety Sense paketinin gelişinden rahatlıkla anlayabiliriz. Euro NCAP’te 5 yıldız alması beklenen Hiace, binek otomobil güvenlik seviyesinde olacak.

6. nesil Toyota Hiace’nin kokpitinde köklü değişimlere rastlıyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kullanılan malzeme kalitesinin artırıldığı belli oluyor. Farklı donanım seçeneklerine sahip ticari aracın direksiyon kolu ilk dikkatimizi çekenlerden. Fonksiyonel direksiyon simidi, üç kollu olup farklı Toyota modellerinde kullanılanlarla aynı. Orta konsolda bağlantı özelliklerine sahip geniş dokunmatik ekran bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Karoser tasarımındaki değişimlerin yanı sıra boyutsal anlamda da yeni Hiace eskisiyle arasındaki farkları açmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==5. nesliyle karşılaştırıldığında yeni Hiace uzunlukta 5.7 santim, gövde genişliğinde 2.5 cm ve dingil açıklığında 6.4 santim gibi azımsanmayacak derecede büyütülmüş. Gelişen ölçülerle birlikte taşıma kapasitesi artarak, yukarıda bahsettiğimiz çok amaçlı versiyonların oluşturulması sağlanmış.

Toyota benzin ve dizel motor seçenekleriyle gelecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İlk etapda söylenen 2.8L hacimli 1GD dizel ünitenin ardından 3.5L 7GR benzinli motora yer verilecek. Toyota, Hiace müşterilerine bu motorları manuel ve otomatik şanzımanla sunacak. Bu da ticari bir araç için önemli bir gelişme. Bir de Toyota’nın sunduğu seçeneklerle bu işte yükselmek istediğini anlıyoruz.

Hiace’nin ilk önce Filipinler’de üretimi başlayıp satışları yapılacak. Daha sonra Asya, Orta Doğu, Afrika, Okyanusya, Meksika ve Latin Amerika ülkelerine kademeli olarak gönderimi yapılacak. Genel anlamda Hiaca için belirgin yatırımlar yapılmış. Tasarım anlayışı ve güvenlik paketleri bir VAN araç için gayet yeterli. Toyota’nın yeni nesil ticari aracı için sizin düşünceleriniz neler olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.