Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Opel’in MPV Modeli Zafira Yoluna Minivan Olarak Devam Edecek!

Opel'in MPV sınıfın gözdesi Zafira'sı hayatına artık minivan olarak devam edecek...
Opel’in MPV Modeli Zafira Yoluna Minivan Olarak Devam Edecek!
HABER GİRİŞ

SUV sınıfının fişini çektiği bir araç tipi de MPV‘lerdir. Dünyadaki station-wagon satışlarının 2013 yılına göre düşse de yıllık satışlarda bitik durumda olduğunu sizlere söylemiştik. Aynı şey MPV için de geçerli. Kimi firma üretim bantlarından kaldırırken kimisi de aynı isimle crossover tarzına dönüştürdü. Renault Scenic ile olan rekabetiyle aile otomobillerinde sağlam bir yere sahip olan Zafira’nın da hayatını farklı bir kasa tipinde devam edeceğini öğrendik.

Opel bildiğimiz gibi Fransız PSA’ya satılmıştı. Kar etmekte zorlanan Alman şirket, tamamen yeni bir profille Citroen-Peugeot himayesinde araç üretecek. Ticari araçlarda Toyota ile de çalışan grup, engin bilgilerini Zafira’ya da aktaracak. İşte haberin detayları…

İsmlendirme bu sefer Opel Zafira Life olarak adlandırılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu yeni tip Zafira hakkında tam bilgi verilmedi. Ama neye dönüştüğü hakkında her şey ortada. PSA’nın birçok şirketle kullandığı ticari araç platformlarından dolayı Zafira’yı Toyota’nın Proace van aracına benzettik.

Yakışıklıklı bir duruşa sahip olan yarı Fransız modelin ön yüz hatları çekici duruyor. Gittikçe binek otomobil tiplerine bürünen ticari minibüslerin güzel bir tarafını daha görmüş oluyoruz.

Zafira Life’ın DNA’sının nereden geldiğini tahmin edebiliyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aynı zamanda Zafira’nın kullanılacağı Vauxhall‘da dahil olmak üzere genetiği Peugeot Expert ve Citroen Jump’tan geliyor. Resmin arkasında bir de Vivaro var. Yapılış tarzına göre Ford Custom tipinde olacak vanı insanlar daha çok konfor amaçlı kullanabilir.

GCM Yatırım Banner

İş adamı ve konforu en üst seviyede sevenlerin tercihi VIP minübüs tarzı Zafira Life’ye de uygulanabilir. Verilmiş yeni bir bilgi yok ancak MPV’den ticariye dönüşen modelin elektrikli olma şansı var. Neden diye soracak olursak da 2020 yılında üretimi planlanan Vivaro’da hibrite karşı bir kıpırdanma görüyoruz.

Opel’in ortamı hareketlendirecek minivanı için verebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Alman ve Fransız markaların üretim bantlarına “Zafira’yı da alıyoruz” gibi bir açıklaması olmasa da bu görseller boş yere ortaya çıkmadı. Detaylar için bizi takip etmeye devam edin!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın