Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Ford Transit Nugget Camper: “4 Kişilik Kamp Eviniz”

Ford, Brüksel Motor Show'da Transit Custom üzerine konumlandırdığı Nugget Camper'ı tanıttı.
Yeni Ford Transit Nugget Camper: “4 Kişilik Kamp Eviniz”
HABER GİRİŞ

Ford, Transit’i sizler için kamp aracına dönüştürdü. Karavanları yakın zamana kadar belirli araçların dönüşümleriyle görürdük. Çekme ve motokaravan olarak ayrılıp, genelde minibüs tarzı araçlar evrenin en işlevsel taşıyıcıları olurdu. Dediğimiz gibi eskiden bunları custom şirketler istenilen donanım seviyesinde yapıyorlardı. Bir otobüs de olabiliyor bir kamyonette. NV200-300 serileriyle Nissan gibi markalarda kendi özel doğa araçlarını yapmaya başlamışlardı.

Ford’da bu konuda geri kalmamış, Transit Nugget Camper ile yürüyen ev modelini yapmış. Belçika’da tanıtılan Amerikan karavan iki farklı dingil aralığı yani versiyonda sunulacak. O zaman dar bir alanda nasıl tüm ihtiyaçlarınız karşılanıyor ona bakalım!

Nugget oluşumunda standart Transit Custom’un bedeninden yararlanılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2019 Brüksel Motor Show‘da gösterilen güzel taşıt, Westfalia ile geliştirilmiş. İlk önce dış kısmı yorumlarsak; üst paket versiyonuyla hareket edildiği ve ön kısımda büyük farları, geometrik ızgarası ile tamponuyla bildiğimiz Transit!

Transit Nugget’ın hangi amaca hizmet ettiği diğer taraflardan anlaşılıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Gerçi anlatacaklarımızla ön kısımdan da onun karavan olduğu anlaşılabiliyor. Çift kat mantığıyla yapılan kamp aracının üst kısmına tavan çadırı konumlandırılmış. Nerede kalınırın sınırlarını belirleyen bir Ford ticarisi olmuş!

Hemen iç mekanı anlatamaya geçelim.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Uzun şasi tipinde orta kısıma konumlandırılan beş kişinin sığabileceği yemek masası ve koltuklarıyla karşılaşıyorsunuz. Üç kişlik sabitken, tekli koltuklar hareketli. Masa biraz ince olsa da kesinlikle iş görür. 1+1 ev gibi duran iç mekanda arka kısımda birçok saklama gözlerine yer verilmiş.

GCM Yatırım Banner
Kısa dingilli Nugget Transit’te de yerleşimler hesaplı yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Arka kısım oturma bölgesinin haricinde, yolcuların iki koltuğu da yatak haline getirilebiliyor. Hemen arkasında da zaten mutfak başlatılmış. L şeklindeki mini mutfağımızda çiftli gaz ocağı, 40 litrelik buzdolabı ve mutfak gereçleri için çekmeceler yapılmış.

Daha geniş ve kullanışlı olanı tercih ederseniz standart Nugget’tan 36.7 cm daha fazla uzunlukla gelecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Uzun versiyonun avantajı daha fazla gardrop, portatif lavabo ve yüksek tavan tasarımıyla gösteriliyor. Standart olan ise arkadan gizlenilebilir cam, açılır penceler, birinci sınıf ses sistemi ve spor malzemeleri için raflar bulunabilir.

Transit karavan güçlü motorlarla hareket edecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Nugget’larda 2.0L EcoBlue dizel motor, 130 ps ve 170 ps olarak gerekli hareket enerjisini sağlayacak. 6 vitesli şanzımanları otomatik veya manuel olarak alabileceksiniz. 4 kişinin rahatlıkla uzun seyahatlarına olanak sağlayacak Nugget serisinin yüksek tork üreten motorları da yeterli. Zaten yaşam alanındaki donanımlar, bir karavan tarzı araç için oldukça makul düzeyde.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Honda SEMA Show’a Göz Kamaştırıcı Ridgeline Kamp Aracıyla Geliyor!

Transit Custom Nugget Camper’lar 2019’un bahar aylarında Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre ve İtalya gibi belirli Avrupa ülkelerinde satılacak. Ülkemizde de görmek istesek de bu pek mümkün gibi gözükmüyor. Nugget Camper’ın Türkiye’de satışı olduğunu varsayarsak almak istemez miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.