Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2017 Yeni Volvo XC60 İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Volvo'nun orta sınıf SUV'u XC60 tamamen yenilenmiş haliyle karşımıza çıkıyor. İsveçli üreticinin dünya satışlarının çoğunu karşılayan XC60, daha özenli ve estetik yapılmış. Bakalım 2017 Yeni Volvo XC60'da ne gibi değişimler yapılmış.
2017 Yeni Volvo XC60 İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Volvo’nun SUV segmentinde yarıştırdığı orta modeli XC60, yeni yüzüne kavuştu. İlk olarak 2008 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkmıştı. Bu aracın bilenmeyen bir tarafı da Land Rover Freelander ile aynı platform ve teknolojide üretilmiş olmaları. Bunların hepsine de yardımcı olan Land Rover’ın Discovery SUV modelidir. Geçen seneden itibaren Volvo en taze modellerini sunmaya başlamıştı.

En son incelediğimiz  Volvo V90 Cross Country modeliydi. Yeni yüzü, şekli ve farklı donanımlarla karşımıza çıkan V90, wagon araba kategorisinin liderliğini almıştı. Şimdi de Volvo’nun orta sınıf SUV modeli XC60’ın kasa değiştirmesiyle, tam anlamıyla Volvo ailesine katılmış oldu. XC60’ın dünyada ki önemi de fazladır. Zaten satış rakamlarına baktığımızda bile sevilen bir model olduğunu anlıyoruz. Dünyada satılan toplam XC60’ların 1 milyon adedi geçtiği söyleniyor.

Bizce bu rakamlar SUV bir model için başarılı. Amerika pazarına nazaran, Avrupa pazarında daha çok satış rakamları yakaladı. Satışlarının en büyük etkeni de, Volvo’nun araç üretimlerini en sağlam ve kusursuz bir şekilde yapmasından dolayıdır. Müşteri memnuniyetinde de ileri gelen firmalar arasındadır.

İşte karşınızda 2017 Yeni Volvo XC60:

Dış Yapısında Volvo’nun Yeni Tasarımına Yer Verilmiş

Dış Yapısında Volvo’nun Yeni Tasarımına Yer VerilmişBir zamanlar Volvo’nun lüks segment SUV’u XC90 geçerken, 9 sene önce önce XC60’ın çıkması ile artık beraber anılıyorlar. Donanımlar, model farkı gözetmeksizin eşit şekilde koyulduğu için boyutlardan başka bir fark kalmıyor. Volvo, XC60’ın ilk çıkış versiyonundan itibaren sportif duruşunu değiştirmeyip, yeni modeli ile de buna devam ettiğini görüyoruz.

GCM Yatırım Banner

Yeni Volvo XC60 Ön Görünümü:

Yeni Volvo XC60 Ön GörünümüYeni nesil orta SUV’ların en büyük avantajlarından biri de, üst sınıf modeller ile aynı gözükmesidir. Özellikle ön yapıları benzerlik gösteriyorsa, ayırt edilmesi daha da zordur. XC60 modelinde de aynı şeyle karşılaşıyoruz. Ön görünümü Volvo XC 90 modelinde de olduğu gibi kusursuz!

Farların yapısı Volvo’ya o kadar özgün ki, bu zamana kadar farklı bir firmanın yaptığını görmedik. Bu far yapısını başka üreticiler de kullanırsa, çalıntı olduğu fazlasıyla belli olacaktır. Neredeyse üretim tarihinden beri vazgeçemediği ızgara yapısının modern halini görüyoruz.

Izgarasında, dikine yerleştirilen ara çubuklar ve bunların krom ile süslenmesi premium bir duruş vermiş. En alt kısımlarda pramid şeklinde olan difüzörü ile Volvo XC90 ve V90 modelinden biraz ayrılıyor.

Yeni Mazda CX-9 SUV Modeli için Tıklayın.

Yeni Volvo XC60 Yan Görünümü:

Yeni Volvo XC60 Yan GörünümüGenel SUV karakterini, yan görümümde fazlasıyla sağlıyor. Arkaya doğru yükselen kasa yapısı Honda’nın CR-V modelini anımsatıyor. Jant ölçüleri hakkında bir şey demeseler de, 17 inç ile 19 inç arasında seçenek sunacaklardır. Jantları sadece ölçü olarak değil, farklı model ve desenlerde gösterebilirler.

Audi’nin İlk Elektrikli SUV’u Q6 E-Tron Quattro Modeli için Tıklayın.

Yeni Volvo XC60 Arka Görünümü:

Yeni Volvo XC60 Arka GörünümüArka kısımda gördüğümüz gibi, kısmi değişimlere gidilmiş. Eski modeli ile de ufak farklar olduğunu görüyoruz. D stüna doğru çıkan stop far yapısı değişmezken, çamurluğuna inen kısımlar büyütülmüş ve bagajın içine doğru ek parça yapılmış. Bagaj ve arka cam kısımlarında radikal bir değişim gözükmüyor. Çift çıkış egzozlar tamponun içinde konumlandırılmış ve krom başlıklar eklenmiş.

2017 Porsche Macan GTS Modeli için Tıklayın.

Konfor ve Teknolojisi Üst Sınıfa Taşınmış

Konfor ve Teknolojisi Üst Sınıfa Taşınmışİç yapısı da yenilikler ile gelmiş ve en son teknoloji ekipmanları kullanılmış. Diğer modellerde olduğu gibi XC60 modelinde de ortalık toparlanmış ve yönetim, ekrana aktarılmış. 9 inç büyüklüğe sahip ekran yeni yazılım ve ara yüz ile çıkış yapmış. Son yeniliklerden olan Apple CarPlay ve Android Auto ile araç içinde mobil telefonlarınızı kullanmak daha basit hale getirilmiş. Şirket CEO’su Hakan Samuelsson dediği “En son teknolojiyi sunan, stil sahibi ve dinamik SUV’lar tasarlamakta güçlü bir mirasa sahibiz.” sözü her şeyi açıklıyor. Kendilerine güveni ve ürettikleri araçların Volvo’nun tecrübelerini katarak yollara çıkardığını anlayabiliriz.

Yeni Volvo XC60 İç Görünümü:

Yeni Volvo XC60 İç GörünümüKonfor adına yeni eklenenler listesinde, V90 modelinde olan CleanZone özelliği aktarılmış. Aracın içindeki hava sürekli temiz tutulup, toz ve kirler süzülüyor. Ayrıca dışarıdan gelen havaya da müdahale edebiliyor. Deri koltukları ısıtmalı ve elektrikli olup, üst versiyonlarda masaj özelliği getirilebilir. V90 ve XC90 modellerine getirilen uzaktan yönetim sistemi yeni XC60’da uyarlanacak mı? bilemiyoruz. Daha ferah bir iç kabin için açılır tavan özelliği XC60’da mevcut.

Yeni XC60 Daha Güvenli

Yeni XC60 Daha GüvenliSürekli dediğimiz gibi insan hayatına en çok yatırım firma Volvo dur. Her geçen gün gelişen güvenlik teknolojileri, bazen insanlara bile gerek duymuyor. XC60’a eklenen yeni özelliklerinin içeriğinde; kör nokta tespiti ve şerit değiştirme yardımcısı yer alıyor.

Lamborghini Urus SUV Modeli için Tıklayın.

Yeni XC60 CitySafe Güvenlik Paketi:

Yeni XC60 CitySafe Güvenlik PaketiXC60, 130 km/h hızlara kadar otonom sürüşte sağlayabiliyor. Çıktığı zaman XC60 dünyanın en sağlam listesinde kesinlikle yerini alacaktır.

Yeni XC60 Markası Kadar Sağlam ve Güçlü Motorlarla Geliyor

Yeni XC60 Markası Kadar Sağlam ve Güçlü Motorlarla GeliyorGüzel mimarisinden sonra sıra, kaputunun altındaki güçlere bakmaya geldi. “D” başlıklı dizel ünitelerden D4 ve D5 seçenekler koyulmuş. D4 ünite 163 ile 190 beygir arasında güç sunabilirken, D5 dizel ünite 215 ile 235 beygir arasında güç sunuyor. Benzinli ünitelere baktığımız zaman T5, T6 ve T8 olarak ayrılıyor. T5 motor, 254 beygir güç ve 360 nm tork sağlıyor.

2018 Jeep Wrangler Pick-up Modeli için Tıklayın.

Yeni Volvo XC60 T8 Hibrid Motor Ünitesi:

Yeni Volvo XC60 T8 Hibrid Motor ÜnitesiT6 ünite, 3.0 litre hacminde 304 beygir gücünde ve 440 nm tork sağlıyor. En güçlü ikinci seçenek olan T6, XC60’ı 6.9 saniyede 100 kilometre hıza çıkartıyor. Gelelim en güçlü versiyona! En son V90 modelinde de bahsettiğimiz T8 ünite de XC60 için kesin olmamakla birlikte koyulabilir. 2.0 litre hacminde Twin Turbo Hibrid destekli bir motor gelebilir. Çıktığı taktirde XC60’a 410 beygir güç ve 4.5 saniye civarlarında kalkış hızı sağlayacaktır.

Yeni XC60 Fiyatı

Yeni XC60 FiyatıYeni XC60’ın fiyatları tam olarak açıklanmasa da, tahmini fiyatlar verebiliriz. D4 ünitelerin satış fiyatları 205 bin TL’den başlayıp, D5 ünite 275 bin TL, T6 ünite 250 bin TL ve T8 ünitenin fiyatı 300 bin TL civarlarında olacağını tahmin ediyoruz.


Volvo’nun son zamanlarda çıkardığı modellerden sonra XC60’ın da çıkışı merakla bekleniyordu. Şirket yetkilileri yeni XC60 modelini en kısa zamanda yolda göreceğimizi söylediler. En iyi ihtimal 2017 yılının Temmuz-Ağuston ayında çıkabilir. Tamamen yenilenmiş bir yapıda ve donanımlarda olması Volvo’nun SUV sınıfında liderliğe göz diktiği anlaşılıyor.

Volvo’nun dünya satışlarının büyük bir kısmını karşılayan XC60’a verilen önemi fazlasıyla da görmüş olduk. Bence bu kasayla XC60 daha fazla satış rakamları verecektir. 2017 Yeni Volvo XC60 hakkında sizin yorumlarınız neler olurdu?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın