Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota Mark X GRMN 313 Ps’lik Gücüyle Spor Araba Kıvamına Getirilmiş!

Toyota, Asya pazarına ürettiği Mark X'in GRMN versiyonu agresifliği üst levele çıkartmış!
Toyota Mark X GRMN 313 Ps’lik Gücüyle Spor Araba Kıvamına Getirilmiş!
HABER GİRİŞ

Toyota’nın çok sık gündemde olmadığı için fazla bilinmeyen Mark X’i bu sefer GRMN ile desteklenmiş. Modelin Asya ülkeleri ve Japonya için özel üretildiğini söyleyelim. İlk 2004 yılında çıkışını yapan model, güçlü V6 VVT-I ile ortaboy sedanlarda kendini net şekilde ispatlamıştı. Bir nevi Camry’nin alternatifi olan Mark X’in 2009 yenilmesi ardından son takviyesi mükemmel duruyor.

Toyota’nın modifiye birimi GRMN, sadece 350 adetlik bir kısıtlamalı yeni bir Mark X hazırlamış. Normalden daha farklı gösterilen sportif sedan, güç rakamıyla da sahiplerini mutlu edecek gibi gözüküyor. İncelemesine geçtiğimiz zaman sizde göreceksiniz ki çoğu noktada Mark X’i farklı olduğunu hissettirecek GR logolarına rastlayacağız. O zaman vakit kaybetmeden yeni Mark X geliştirmelerine bakalım!

Model serisi olarak Mark X 350 RDS üzerinden geliştirmeler yapılmış.

Toyota Mark X GRMNGRMN’nin Mark X’teki farkları anında belli oluyor. Ön bölümde tampon normalinden daha agresif hale getirilmiş. Genişletilen hava girişleri, piano black parçaların çekici tonları eşlinde daha da güzel gözükmesi sağlanmış. Far stiline dikkatli bakarsak aslında yeni nesil 12. jenerasyon Corolla‘nın bir öncüsü olduğunu anlayabiliriz.

GR dokuşları hız kesmenden profilde devam ediyor.

Toyota Mark X GRMN Janlar BBSYüksek performanslı dört kapılı modelin minimalist sayabileceğimiz tamponundan sonra yan kısmında da TRD’nin aynı Prius’ta hazırladığı özel parça ve jant tiplerinin benzerini gördük. 19 inç BBS’ye ait jantların hafif olmasına dikkat edilmiş. Beyaz kaliperler de iyi düşünülmüş bir ton rengi. Yine çamurluklara GR logoları yapıştırılmış.

Mark X’in ne kadar güçlendirildiği arka bölümde naklen belli edilmiş.

Toyota Mark X GRMN Arka GorunumCamry’nin silüeti Mark X’in stoplarına yansımış. Siyah spoyler bagaj üzerine ince bir çıta şeklinde montelenmiş. Alt kısımlara inildiğinde şık bir difüzör ile birlikte destekleyici dört çıkış egzoz modeli çok asi göstermiş. Toyota, Mark X’in daha hafif olması için müşterilerine karbon fiber çatı seçeneğini de sunacak. Oluşacak fark ve araca katkısı sadece 10 kg. Bunu da 2.490 dolar farkla isteyebileceksiniz!

GCM Yatırım Banner
Toyota sizi kokpitte de tek kapı spor araç keyfini sunmayı kafaya koymuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==350 kişiye özel olacak Mark X GRMN, yanal destekleri daha fazla olan spor süet koltuklarla karşılıyor. GR logolu üç kollu direksiyon simidi deri kaplamalı. Kokpitin sportifliğini sağlayan bir ögede karbon fiber. Vites ve dokunmatik ekran etrafında yoğun kullanılırken, karbonun desenleri kapı kollarına kadar götürülmüş.

Japon Toyota motorun gücü ve aktarımın yapıldığı kısımla birlikte Mark X’e verilecek ücreti sonuna kadar hakkettiğini belirtmiş. Doğal emişli 3.5L’lik motor, 313 ps güç üretecek. 380 nm torkun verdiği yüksek aktarımla arka tekerleklerinizin çırpınışını asfaltta bıraktığı izlerden anlayabileceksiniz. Kısıtlı bir üretim adediyle yola çıkartılacak Mark X’e 47.336 dolar verierek sahip olunacak. Toyota’nın güçlü sedanı hakkında sizin yorumlarınız ne olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.