Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Rekor Kıran Bitcoin Pazarında Milyon Dolarlar Buhar Oldu!

Bitcoin fiyatı, Cuma günü daha yüksek bir ATH kaydederek önceki 69.324 dolarlık zirveyi geride bıraktı. Piyasada tasfiye oranları yükseldi. Detaylar haberde;
Yeni Rekor Kıran Bitcoin Pazarında Milyon Dolarlar Buhar Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu akşam, bir önceki zirvesi olan 69.329 doları aştı ve Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 69.990 dolara ulaştı.

Kripto para birimi, son hafta gerçekleşen büyük yükselişin ardından birkaç gün hareketsiz kaldı, ancak boğalar tekrar kontrole girerek kripto varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 bin dolar kapısına kadar ulaştırdı.

Hızlı Fiyat Düzeltmesi Tasfiyeleri Yükseltti

Zirvenin ardından, muhtemelen tetiklenen satış emirlerinin ardından hızlı bir düzeltme yaşandı.

Bu hareket, 129,29 milyon dolarlık long pozisyona karşılık 101,24 milyon dolarlık short pozisyondan oluşan piyasa genelinde toplam 230 milyon doların üzerinde tasfiyeye sahne oldu

BTC Toplam Tasfiye Oranı Yükseldi
Kaynak: CoinGlass

Tüm açık long ve short pozisyonların toplamını ifade eden BTC açık pozisyonları 30,31 milyar dolara yükseldi. Bu, Perşembe günü kaydedilen 29,9 milyar dolardan 41 milyon dolarlık bir artış anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin fiyatındaki artışla birlikte Ethereum fiyatı da manşetlere çıktı ve 2021’den bu yana ilk kez Coinbase borsasında 4 bin dolar seviyesine ulaştı. BTC fiyatı gibi ETH de neredeyse anında düzeltme yaptı.

Haber yazımı itibarıyla, Bitcoin fiyatı 68.300 dolardan işlem görürken, Ethereum fiyatı 3.910 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, piyasanın Asya seansının ilerleyen saatlerinde aşırı volatil bir hal alması yatırımcıların temkinli davranmasına neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın