Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gözde Altcoin 2021’den Bu Yana İlk Kez 4 Bin Doları Aştı!

Piyasa değeriyle en büyük altcoin Ethereum'un fiyatı 2021 yılından bu yana ilk kez Coinbase borsasında 4 bin dolar seviyesini gördü. Detaylar haberde;
Gözde Altcoin 2021’den Bu Yana İlk Kez 4 Bin Doları Aştı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’un (ETH) fiyatı, hızlı bir düzeltmeden öncesinde birkaç saat önce 4 bin dolarlık psikolojik seviyeyi gördü. Bu hızlı hareketler, ETH pazarında yaklaşık 10 milyon dolarlık long pozisyona karşılık 15 milyon doların üzerinde short pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu.

Güncel olarak haftalıkta yüzde 16, aylıkta yüzde 63’ün üzerinde getiri sağlayan ETH fiyatı böylelikle 2021 yılından bu yana ilk kez Coinbase’te 4 bin dolar seviyesine dokunmuş oldu.

Proof-of-Stake (PoS) tokenın fiyatı Ekim 2023 döneminden bu yana yükseliş eğiliminde ve herhangi bir gerileme belirtisi göstermemeye devam ediyor. Son yaşanan gelişmenin de, Bitcoin’in (BTC) tüm direnç seviyelerini aşmasıyla süren büyük yükseliş trendiyle uyumlu olduğu belirtiliyor.

Ethereum 4 Bin Dolar Psikolojik Seviyesine Ulaştı

İki yıldan uzun bir süredir ilk kez 4 bin dolar psikolojik bariyerini aşan altcoinin bu önemli başarısı, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla geldi.

BTC fiyatı, önceki zirvesi olan 69.329 doları aşarak Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.990 dolara ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Ethereum yatırımcıları, VanEck’in başvurusu için son tarih olan 23 Mayıs’a kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir Spot Ethereum ETF onayı bekliyor. Bu, Ethereum’daki kazançları artıran katalizörlerden biri olarak değerlendiriliyor.

ETH Fiyatı 4 Bin Dolar Sınırına Dayandı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İkinci büyük katalizörün ise 13 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan ve Dencun Hard Fork olarak da bilinen Cancun-Deneb yükseltmesi olduğunun altı çiziliyor.

ETH fiyatı, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 2’nin üzerindeki artışla 3.900 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Boğa piyasası devam ederse Ethereum’un, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.877 doları yeniden test etmesi muhtemel olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.