Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz için Geri Sayım Başladı!

Yarın işlem görmeye başlayacak Efor Çay'ın hangi endekslerde yer alacağı paylaşıldı. İşte detaylar...
Yeni Halka Arz için Geri Sayım Başladı!
HABER GİRİŞ

Yatırımcı yarın işlem görmeye başlayacak Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.’yi dört gözle beklerken EFORC hisselerinin dahil edildiği endeksler açıklandı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimde Efor Cay Sanayi paylarının, 05/07/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı aktarıldı.

Hisselerin söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai ve BIST Gıda İçecek endeksleri kapsamına dahil edileceği not edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 363 .000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise %25 olarak dikkate alınacaktır.”

GCM Yatırım Banner
EFORC endeks
Kaynak: KAP

Hafta başında Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları açıklanmıştı. Şirketin EFORC kodlu payları için talepte bulunan yatırımcı sayısı şok etkisi yaratmıştı.

Buna göre Halka arz büyüklüğü 1.305.000.000 TL olan şirketin hisseleri için talepte bulunanların sayısı 540 bin 576 olarak kayda geçmişti. Efor Çay’ın 26-27 ve 28 Haziran 2024 tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşti. Efor Çay 14,50 TL fiyattan halka arz oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.