Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Efor Çay’ın Halka Arzı Sonuçlandı: Tüm Talepler Karşılandı!

Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları geldi. Düşük katılım neticesinde EFORC payları için yatırımcılara talebi kadar dağıtım yapıldı.
Efor Çay’ın Halka Arzı Sonuçlandı: Tüm Talepler Karşılandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçlarını paylaştı. Efor Çay paylarının halka arzına ilişkin sonuçlar Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıldı.

26-27 ve 28 Haziran 2024 tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleşen Efor Çay’ın 14,50 TL fiyattan arz edilen 90 milyon TL nominal değerli payların satışının yapıldığı açıklandı.

Açıklamada, “Yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,01 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara yaklaşık 1,80 katı oranında talep gelmiştir” denildi.

Efor Çay Halka Arz Sonucu
Kaynak: KAP

Halka arz büyüklüğü 1.305.000.000 TL olan şirketin EFORC kodlu payları için talepte bulunanların sayısı ise 540 bin 576 ile sınırlı kaldı. Yatırımcılara talebi kadar lot dağıtımı yapıldı. Halka arzda yüzde 14,79’luk pay alımının A1 Portföy tarafından yapıldığı görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.