Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Bombayı Patlattı!

Çiçeği burnunda halka arz tatil dönüşü yatırımcıyı üzdü. Enerji şirketinin hisseleri 6'ncı gün tavan bozdu. Detaylar haberde...
Yeni Halka Arz Bombayı Patlattı!
HABER GİRİŞ

Bayram tatilinin ardından haftaya 9 bin 787 puandan başlangıç yapan BIST 100, haftanın ikinci gününde kırmızı mumları yakarak 9 bin 629 puandan açılışı yaptı. Borsa düşüş seyrindeyken, çiçeği burnunda halka arz tavan bozarak yatırımcıları şaşırttı.

Mart aynın sonlarına doğru halka arz olan ve 4 Nisan’da işlem görmeye başlayan Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin ENTRA hisseleri haftanın ikinci gününde tavan seyrini bozdu.

10 TL’den halka arz olduktan sonra 5 gün tavan olan ENTRA hisseleri 6’ncı güne bu seyrini taşıyamadı.

Entra Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

16,1 TL’ye kadar yükselen hisseler bugün açılışta tabana koşarak yüzde -6’dan yaptı. Açılışı 15 TL’den yapan hisseler 16,17 TL’ye yükseldikten sonra tekrardan düşüşe geçti.

Günlük yüzde 6’ya yakın değer kaybeden hisseler yazım sırasında 15,14 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler haftalık bazda yatırımcıya yüzde 13,75 kazandırdı.

Şirketin ENTRA hisseleri hakkında Mart ayının sonunda değerlendirmede bulunan TeraFinans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. analist görüşünde “İNA analizinde (İndirgenmiş Nakit Akımı Analizi) santrallerin lisans sürelerinin dikkate alınarak ABD Doları bazlı projeksiyon çalışması yapılmasının uygun olduğunu düşünüyoruz.” ifadeleri yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın