Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji için Uzman Görüşü Geldi

Bugün halka arzında talep toplama işlemleri başlayan Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. için analist görüşü geldi. Detaylar haberde;
Ic Enterra Yenilenebilir Enerji için Uzman Görüşü Geldi
HABER GİRİŞ

Bugün halka arzı için talep toplamaya başlayan Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. hisseleri için QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den fiyat yorumu geldi. Şirketin halka arz işlemlerine Ak Yatırım Menkul Değerler liderlik ederken, bugün paylaşılan analist raporu halka arza aracılık eden kuruluş dışında farklı bir kuruluş tarafından hazırlandı.

TeraFinans Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden enerji şirketinin halka arzıyla ilgili analist görüşünü paylaştı.

Fiyat tespit raporunda, 10 TL’den halka arz olan ENTRA kodlu hisselerin fiyatının yüzde 25 oranında iskontolu olduğu belirtilerek, bu rakamın halka arz iskontosu olarak makul kabul edilebilir nitelikte olduğu görüşü paylaşıldı.

Açıklamada, “Belirlenen değerleme yöntemleri ve ilgili varsayımlar dikkate alındığında 10,00 TL olarak belirlenen halka arz fiyatının da makul olduğu düşünülmektedir” denildi.


Şirketin serbest nakit akımı üretme yeteneği üzerinden yapılan bir değerleme yöntemi olarak piyasa değerini ortaya koyan İNA analizi (İndirgenmiş Nakit Akımı Analizi) de pozitif içerikli oldu.

Analist görüşünde, “İNA analizinde santrallerin lisans sürelerinin dikkate alınarak ABD Doları bazlı projeksiyon çalışması yapılmasının uygun olduğunu düşünüyoruz” ifadesi yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca İNA analizinde, ağırlıklı ortalama sermaye maliyetinin (AOSM) bu sene ve sonraki yıllar için kademeli olarak azaltılmasını makul olacağı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın