Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dacia’nın İlk defa Duster’da Kullanacağı Yeni Dizel Motorunu Tanıtıldı!

Dacia, ilk defa Duster'da kullanacağı yeni nesil dizel motorunu tanıttı. Blue dCi adının verildiği ünite şimdi daha güçlü!
Dacia’nın İlk defa Duster’da Kullanacağı Yeni Dizel Motorunu Tanıtıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dacia müşterileri uzun zamandır Duster SUV’un kasa değişimini bekliyordu. 3. nesil yapısının bazı konsept çizimlerle bizlere gösterilmesinden ardından, 2017 model olarak yeni hali showroomlarda yerini almıştı. Sınıfının en ekonomik ve bakım maliyetleri ucuz 4×4’nün motor kısımlarında değişimler yapıldı. dCi dizel üniteler bu sefer biraz daha güçlü olacak şekilde ayarlandı.

Yine Renault tarafından geliştirilen yeni dizel motorun ismi “Blue dCİ” olarak değiştirilmiş. Beygir ve bağlantılı olarak artan tork rakamları fazla olmasa da Blue isminin eklenmesi bazı zehirli gaz salınımlarının azalmasını sağlanmış.

Blue dCi İki Farklı Dizel Versiyonla Duster’a Getiriliyor

Blue dCİ İki Farklı Dizel için Duster'a GetiriliyorÇevresel anlamda daha temiz bir motorla çıkış yapacak Duster’ın, 1.5L dizel motorların 110 – 90 ps versiyonlarına güç eklemeleri yapılmış. Aldığımız teknik verilere göre 110 ps dCİ 115 ps – 90 ps dCİ 95 ps‘e yükseltilmiş.

95 beygirlik Duster’ın tork değeri 240’a çıkarken, 115 beygirliği 260 nm torkta sabit kalmış.

Duster’ların Dizel Motorlarına Daha Teknolojik Sistem Geliyor!

Duster'ların Dizel Motorlarına Daha Teknolojik Sistem GeliyorAkaryakıt şirketlerinde ayrı bir pompa olarak servis edilen AdBlue yakıtı Duster’ın yeni motorlarında kullanılacak. SCR’li katalitik konvertörün egzoz sistemine yerleştirilmesiyle birlikte atılan kirli gaz miktarı azaltılacak.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2018 Dacia Duster’a Gelen “Fisker VAN” Takviyesi!

Renault  – Dacia işbirliğinden çıkartılan yeni Blue dCi ile hem daha fazla güç alınacak hem de havaya salınacak zehirli gazların önüne geçilmiş olacak. Beygir gücünde 5 ps gibi düşük bir ekleme olsa da gelen teknoloji bu açığı kapatıyor. Ayrıca Dacia, AdBlue yakıtla çalışan motorunu Duster’la sınırlamayacak. Ünite, ileriki zamanlarda diğer modelerde de görev yapacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın